Michala Šlesingra vyhnala na start touha závodit, ve sprintu byl 12.

18. března, 2016

Dvanácté místo vybojoval Michal Šlesingr v dnešním sprintu na 10 km finálového kola Světového poháru v ruském Chanty-Mansijsku a stal se tak nejlépe umístěným českým reprezentantem. Ondřej Moravec obsadil 25. pozici, Jaroslav Soukup skončil 27., Michal Krčmář 39. a Adama Václavík obsadil 72. místo. Z prvního triumfu v kariéře se radoval jeden z nejrychlejší běžců ve startovním poli Julian Eberhard z Rakouska, jenž střílel bezchybně. Martin Fourcade skončil po čtyřech chybách až na 40. příčce.

 

Michal Šlesingr dokončil závod ve Sprintu na 12. místě. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Michal Šlesingr dokončil závod ve Sprintu na 12. místě. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Michal Šlesingr si stejně jako Gabriela Soukalová prošel po světovém šampionátu drobným onemocněním. „Sám jsem překvapený, jak závod dopadl, protože poslední tři dny jsem se necítil dobře,” řekl s viditelnou úlevou. Den před závodem se byl na lyžích projet jen na půlhodinu. “Vůbce jsem nebyl přesvědčený o tom, že bych měl startovat. Říkal jsem si, jestli jsem to neměl skrečovat a počkat si na nedělní masák,” představil tok svých myšlenek. “Na konec to ale vypadá tak, že jsem udělala dobře. Na trati jsem nebláznil, závod jsem rozjel rozvážněji, abych vydržel se silami.”

 

Co Michala Šlesingra trápilo? „Mám poměrně dost chycené dutiny, silnou rýmu, škrábě mě v krku. Do toho se přidala taková ta virózová slabost, bolení kloubů,” vyprávěl. “Až mě to docela rozhodilo psychicky.” Pak si ale řekl, že to je poslední kolo Světového poháru v sezóně. “Nakonec převážilo to, že o poznání raději závodím, než se válím v pelechu. Tak jsem vstal a šel jsem na start.”

 

Mrzelo ho, že nedokátala zastřílet bezchybně. První a poslední chybu udělal vleže. „Té ležky je skutečně škoda. Hlídal jsem si jí, a tak jsem tam ztratil i dost času.” Trochu ho v závodě rozhodilo, že kvůli nemoci nemohl na Sibiři střelbu při zatížení vlastně vůbec trénovat. “Měl jsem velký respekt a z toho asi pramenila i ta chyba,” litoval. Každopádně má dobrou výchozí pozici do sobotního stíhacího závodu. “Uvidím, v jakém stavu se ráno probudím. Stíhačka je ale kontaktní závod, pojede se v balíku, bude se čtyřikrát střílet. Je to přesně typ závodu, k terý mám rád. Snad se z dnešní únavy vykřešu.”

 

Ještě před svým závodem bude sledovat úsilí Gabriely Soukalové v boji o velký glóbus. “Nevím, jestli budu přímo u trati, ale závod určitě nevynechám. Gabča to má dobře rozjeté a podle mě to zvládne.”

 

Sprint mužů na 10 km – výsledkový servis:

TH