Letohrádky biatlonových nadějí - LeBiNa 2016

26. května, 2016

I pro letošní rok připravuje Český svaz biatlonu celorepublikový tréninkový kemp pro naše mladé žákovské naděje. Termín 5. ročníku LeBiNy zůstává opět nezměněn – poslední červnový týden plný biatlonu bude opět navazovat na II. ČP v letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem.

Hlavní náplň biatlonového kempu také zůstává, budeme se věnovat tréninkové přípravě mladých biatlonistů s využitím nejrůznějších tréninkových forem a prostředků (soutěže, nácvik techniky, hry, posilovací a protahovací cvičení, nácvik střelby, manipulace…), získávání nových zkušeností a trénink v partě nadějných mladých sportovců.

Místo konání: Biatlonový areál Letohrad

Termín: 26.6. – 2. 7. 2016 (příjezd neděle večer, konec obědem v sobotu po regionálním závodu)

Účast dětí: ročník narození 2002 – 2004

Klíč účasti dětí z biatlonových klubů je ve stejném duchu minulých let. Přihlíženo je k počtu startujících dětí v kompletním zimním ČP 2016, k počtu zařazených sportovců do Talentované mládeže a předaných sportovců do SCM z jednotlivých biatlonových klubů a k žebříčku soutěže žákovských družstev.

Účast dle tohoto klíče:

4 sportovci:              Letohrad

3 sportovci:              SKP Kornspitz, SK Nové Město n/M, Jilemnice, Rover Praha

2 sportovci:              Střelka Brno, Krkonoše, SKP Harrachov, Staré Město p/L, Rožnov p/R, Břidličná, Horní Stakory

1 sportovec:             SKS Vimperk, Elán Zruč, Jílové, Manušice, Ostrava, Horní Branná, Tatran, Plzeň Litice, Strakonice, Velké Karlovice, Halenkovice, Jasan Aš

Kolektiv funguje vždy výborně, děti se znají ze závodů a najdou si i nové kamarády, proto není třeba mít obavy, pokud děti přijedou z klubu jako jednotlivci.

Úhrada:

Český svaz biatlonu bude sportovcům hradit náklady na ubytování a stravu, dopravu do Letohradu a zpět si zajišťuje a hradí každý sám.

Účast trenérů:

Profesionální trenéři SpS KB Letohrad, SK NMnM, KB Jilemnice, SKP Kornspitz spolu s dalšími z řad vedoucích trenérů SpS.

 

Jmenovité přihlášky za kluby: NEJPOZDĚJI do 17.6. 2016 !!! na adresu m.buchtova@seznam.cz

Náplň LeBiNy 2016:

Na soustředění se budeme snažit využít v největším možném rozsahu všechny základní tréninkové prostředky v biatlonu: –  běh, střelba, jízda na kolečkových lyžích – skate, kol. brusle, při příznivém počasí využijeme i kajaky na nedaleké Pastvinské přehradě, koloběžky, atd. Zaměříme se na všestranný rozvoj pohybových schopností (obratnost, rychlost, síla, vytrvalost) a budeme se věnovat pohybovým dovednostem souvisejících s biatlonem.  Na závěr kempu, v sobotu dopoledne, opět proběhne regionální závod letního biatlonu.

 

Další podrobné informace o tom, co s sebou, čas příjezdu atd. obdržíte v červnu –  s blížícím se termínem LeBiNy.

 

S pozdravem Bc. Michaela Buchtová