Bystřice bude hostit II. kolo ČP v letním biatlonu

23. června, 2016

Pořadatelé v Bystřici pod Hostýnem připravovali v uplynulých dnech intenzivně svůj areál Bedlina pro II. kolo Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých. Český pohár bude navíc i Akademickým šampionátem. Pod úpatí Hostýnských vrchů dorazí až na 500 sportovců (!), které budou v sobotu 25. 6. čekat závody s hromadným startem a v neděli 26. 6. sprinty.

„Pracujeme, co je v našich silách,“ říká ředitele závodu Vojtěch Zicháček. „U nás nemáme asfalt, takže hodně práce nám zabere sekání a údržba okolní zeleně, vyhrabávání tratí od naplavenin a lesního nepořádku.“ Přípravy se vedle tratí dotýkají i samotného stadionu a střelnice. „Natřeli jsme přístřešek i konstrukci terčových zařízení, údržbou prošly i terče samotné,“ doplňuje ředitel závodu, který sám přiložil ruku k dílu.

Ředitel II. kola ČP Vojtěch Zicháček zvelebuje areál Bedlina v Bystřici p/H.

Významnou změnu přinesl do letního biatlonu nový systém manipulace se zbraní na střelnici, který byl úspěšně představen během I. kola ČP v Letohradě. Ani v Bystřici pod Hostýnem tak nebudou sportovci nuceni obíhat stojany. „Závodníci si vezmou zbraně ze stojanů přímo proti terčům a rovnou odejdou ke svému stavu,“ popisuje znovu systém Michal Zicháček, který bude vedle jiného plnit v domácím závodě i roli zástupce ČSB. „Naše střelnice není velká, a tak budou stojany umístěny do tří metrů od stavů. Celkově se tak ještě více zkrátí čas mezi běžeckou a střeleckou částí.“

A kdo bude patřit mezi favority druhého kola ČP? Určitě Ti nejlepší z Letohradu. V kategorii žáků A se stal dvojnásobným vítězem Štěpán Palla z Halenkovic, dvě zlaté medaile si z východu Čech odvezla také starší dorostenka Nikol Majcherová z Manušic. Dva triumfy si připsal i český reprezentant v letním biatlonu Tomáš Bystřický z Elánu Zruč, a to v kategorii muži A.

Dorost a dospělí vyběhnou v sobotu na trať od 9:30 hodin, žactvo se postaví na start v 15:00, nedělní program zahájí žáci opět v 9:30, dorost a dospělí odstartují v 14:30 hodin.