LeBiNa 2016

10. srpna, 2016

Při účasti 39 mladých nadějných biatlonistů z celé České republiky, se uskutečnil každoroční biatlonový tréninkový kemp v Letohradě, zvaný Letohrádky biatlonových nadějí.

Od nedělního podvečera- 26.června, po závodech Českého poháru v Bystřici pod Hostýnem, se početná skupina sportovců sjela do areálu Šedivského lomu, aby zde po celý týden se zápalem trénovala a získávala nové zkušenosti. Zázemí je zde výborné a poskytuje veškerý komfort pro tréninky biatlonu. Pod vedením zkušených vedoucích trenérů sportovních středisek ČR si děti vyzkoušely pestrou škálu tréninkových metod a prostředků. Od klidové střelby, běhu, atletiky, kolečkových bruslí a kolečkových lyží, přes komplexní tréninky s během, posilováním a koloběžkami. Po protahování svalů, kompenzační cvičení a relaxaci u vody. Během týdne jsme se zaměřili na rozvoj všech pohybových schopností a přidali i nové dovednosti, na které by měly děti v budoucnu navazovat. Vše bylo zakončeno soutěžní prověrkou, kterou přinesl regionální závod biatlonu.

Počasí nám v letošním roce přálo, tak jsme mohli vyzkoušet i jízdu na kajaku na nedaleké Pastvinské přehradě. Trochu dobrodružství přinesly i orientační běhy formou noční hry s čelovkami a dlouhého běhu při poznávání okolí Letohradu.

Děti byly velice šikovné, poctivě plnily tréninkové jednotky, s velkou oblibou se těšily na kolečkové lyže, naproti tomu s menšími obavami vybíhaly do orientačních běhů. Vše zvládly s nadšením a přehledem, volný čas zaplnily nejrůznější formami her a vytvořily perfektní kolektiv.

Přejeme jim do budoucna mnoho sportovních úspěchů a stále stejné sportovní nadšení.

Velké poděkování také patří všem, kteří se během týdne o děti starali a celý přípravný kemp zastřešili, aby proběhl, jak nejlépe mohl. Jmenovitě to jsou: Gabriela Buchtová, Miriam Hošková, Nikola Szabová, Martin Holec, Ondřej Exler, Jan Hugo Novák a Honza Sucharda. Během týdne se do některých aktivit zapojili i Markétka Vávrová či Jiří Čůřa Faltus.

Dále bychom chtěli poděkovat Českému svazu biatlonu, že tento kemp pořádá a dává tak našim mladým nadějím možnost rozšířit své sportovní zkušenosti a zážitky, které jim, jak doufáme, budou do budoucna přínosem.

Michaela Buchtová