Šampionátu žáků zatím vládne Vydrýsek a domácí biatlonisté

18. září, 2016

Nejúspěšnějšími aktéry prvního dne Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva, které hostí o víkendu 17. a 18. září Staré Město pod Landštejnem, se stali domácí závodníci Ondřej Poledník a Jáchym Kaplan. Oba dokázali vyhrát jak dopolední sprinty svých kategorií mladšího resp. staršího žactva, tak byli členy vítězných štafet. Český šampionát se odehrává na výborné organizační a sportovní úrovni. „To nám potvrdili při závěrečném hodnocení prvního dne jak technický delegát, tak členové jury i trenéři a samotní sportovci,“ říká spokojeně ředitel závodu František Schorný.

Na trati MČR v České Kanadě bojují právě mladší žákyně.

Na trati MČR v České Kanadě bojují právě mladší žákyně.

Dopoledne byly na programu závody ve sprintu, do kterých nastoupilo celkem 224 žáků. Během sprintů zpočátku drobně pršelo, ale pak po celý den panovalo příjemné počasí bez deště. Všichni mladí závodníci se snažili na tratích podat své maximum, což s sebou přineslo v zápalu bojovnosti i několik diskvalifikací způsobených obyčejně chybnou manipulací nebo nedodržením trati. Mistrovské tituly vybojovali Lukáš Kulhánek z KB Krkonoše (žáci A), Adéla Švihálková z Roveru Praha (žákyně A), Ondřej Poledník ze Starého Města pod Landštejnem (žáci B), Denisa Brunátová z Elánu Zruč (žákyně B), Jáchym Kaplan ze Starého Města pod Landštejnem (žáci C) a Anežka Hendrychová z KB Trefa (žákyně C).

Mistrovské medaile a poháry pro nejlepší

Mistrovské medaile a poháry pro nejlepší

Odpolední štafety přinesly další dramatické souboje celkem 67 trojic biatlonistů v šesti kategoriích. Mezi žáky A a žákyněmi A byli nejlepší mladí sportovci z KB Jilemnice. V kategorii žákyň B vyhrály dívky z KB Trefa. Tři mistrovské tituly pak zůstaly doma ve Starém Městě pod Landštejnem zásluhou žáků B a žáků i žákyň C.

Vydra s Vydrýskem v akci

Vydra s Vydrýskem v akci

Součástí Mistrovství České republiky byl i bohatý doprovodný program. K dispozici byla laserová střelnice, vojáci z VÚ Jindřichův Hradec předvedli ukázku bojového vozidla a ručních zbraní. Dobrou náladu mezi sportovci, trenéry, rodiči a fanoušky pak šířili maskoti „Vydra“ a „Vydrýsek“. Celý povedený den pak korunovalo slavnostní zakončení. „Myslím, že ve všech mladých závodnících zanechalo hluboký dojem a bylo pro ně odměnou za jejich celoroční tréninkovou práci,“ dodává František Schorný. Srdce České Kanady jednoduše otevřelo všem aktérům svoji náruč!

Kompletní výsledky MČR žactva ze Starého Města pod Landštejnem naleznete v sekci Propozice a výsledky.

Bojové vozidlo Armády ČR

Bojové vozidlo Armády ČR

 

Foto: KB Staré Město pod Landštejnem