Vyvrcholení úspěšného žákovského šampionátu doprovázel déšť

18. září, 2016

Déšť a ochlazení doprovázely vyvrcholení Mistrovství České republiky v letním biatlonu, které se odehrálo ve Starém Městu pod Landštejnem. Závody s hromadným startem byly už třetím kláním, které mladí sportovci absolvovali během dvou dnů soutěží. Pokud někomu scházely síly, poznat to nebylo, vynahrazoval to bojovností. „Chci poděkovat všem sportovcům a trenérům za jejich přístup. Jsem přesvědčený, že za sebou máme po všech stránkách povedený šampionát, přestože počasí k nám mohlo být v závěru příznivější,“ poznamenal ředitel závodů František Schorný.

Pro deštěm zkrápěné zlaté medaile si dnes v samém srdci České Kanady doběhli: Lukáš Kulhánek (žáci A) z KB Krkonoše, Heda Mikolášová (žákyně A) z Roveru Praha, Ondřej Poledník (žáci B) ze Starého Města pod Landštejnem), Denisa Brunátová (žákyně B) z Elánu Zruč, Jáchym Kaplan (žáci C) a Lenka Bártová (žákyně C) oba ze Starého Města pod Landštejnem.

Ondřej Poledník trojnásobný mistr ČR v letním biatlonu v kategorii žáků B.

Ondřej Poledník trojnásobný mistr ČR v letním biatlonu v kategorii žáků B.

V průběhu celého šampionátu nenašli ve Starém Městě pod Landštejnem přemožitele dva domácí biatlonisté Ondřej Poledník a Jáchym Kaplan, kteří vystoupili na nejvyšší stupínek po každém svém startu v mistrovském závodě! Oba se tak mohou pochlubit, a to včetně závodů štafet, třemi zlatými medailemi. Dvakrát se českými šampióny stali Lukáš Kulhánek, Denisa Brunátová a Lenka Bártová.

Lenka Bártová právě vítězí v závodě s hromadným startem v kategorii žákyň C

Lenka Bártová právě vítězí v závodě s hromadným startem v kategorii žákyň C.

 

 

„Děkujeme Českému svazu biatlonu, že nám dal důvěru šampionát uspořádat. Dále velmi rád děkuji všem našim sponzorům a partnerům, bez nichž bychom takovou akci a na takové úrovni nezorganizovali,“ zdůraznil František Schorný. Slavnostního předávání cen v průběhu šampionátu se například zúčastnil zástupce Jihočeského kraje, který též mistrovství podpořil finančně, nebo starostka Obce Staré Město pod Landštejnem.

 

Kompletní výsledky MČR v letním biatlonu žactva pro rok 2016 naleznete v sekci Propozice a výsledky.

img_5721

Foto: KB Staré město pod Landštejnem