Servis „A týmu“ vstoupí do sezóny pod vedením Tomáše Žídka

09. listopadu, 2016

Už odpočítáváme týdny, dny, hodiny, protože sezóna 2016/2017 se kvapem blíží. Vedle sportovců, trenérů, masérů a dalších členů realizačního týmu se na ni intenzivně připravují také naši servismani. Ti do sezóny vyrazí pod vedením Tomáš Žídka, jenž dlouhé roky působil u kanadské reprezentace a vlastní jak kanadský, tak i český pas.

 

Proč u „A týmu“ ke změně došlo, vysvětluje prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza. „Danielo Mueller nás požádal na sklonku uplynulé sezóny o ukončení smluvního vztahu a jeho žádosti vedení svazu po dohodě s šéftrenérem reprezentace vyhovělo. A přestože si následně svůj krok rozmyslel, my už jsme naše stanovisko nezměnili. Vycházeli jsme i z toho, že poslední dva roky neměla vzájemná spolupráce takovou dynamiku a progres. Přesněji bych to nazval stagnací.“

Pohled do servisní buňky českého týmu

Pohled do servisní buňky českého týmu

Tomáš Žídek je rodákem z Československa, ale vyrůstal v Kanadě. U tamní reprezentace také dlouhé roky v roli šéfa servisu působil. Je podepsán i pod senzačním bronzem kanadské štafety z mistrovství světa 2016 v norském Oslu. Jeho manželkou je Anna Carin Olfssonová-Zideková ze Švédska, olympijská vítězka z Turína 2006 v závodě s hromadným startem a mistryně světa ze smíšených štafet 2007 v Anterselvě.

 

Tomáš Žídek s Veronikou Vítkovou během letní přípravy

Tomáš Žídek s Veronikou Vítkovou během letní přípravy

„Tomáš je členem našeho realizačního týmu od přelomu jara a léta letošního roku. K jeho úkolů patří sdílení zkušeností a provázanost servisních týmů napříč reprezentacemi,“ vysvětluje dále Jiří Hamza. „Smlouvu s Tomášem jsme podepsali až do olympijských her v Pekingu, a to proto, aby měl celý servis čas na systematickou práci. Věříme, že s Tomášem přišla do našeho týmu kvalita jak po odborné, tak i po lidské stránce,“ uzavírá prezident ČSB.

 

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Eduard Erban, CPA a Petr Slavík, Český biatlon