V IBU Cupu potěšil třetím místem singl Lea Johanidesová a Tomáš Vojík

08. prosince, 2016

Třetí místo vybojovali Lea Johanidesová a Tomáš Vojík v dnešních štafetách dvojic II. kola IBU Cupu v jihotyrolském Ridnaunu. Čeští biatlonisté se o třetí místo dělili s francouzskou dvojicí Varcinová-Jacquelin, která při první položce doplatila na chybu rozhodčího. Co se na severu Itálie pod hlavním alpským hřebenem stalo?

Tomáš Vojík na trati závodu smíšených dvojic

Tomáš Vojík na trati závodu smíšených dvojic

 

„Bohužel jeden z rozhodčí natáhl stav ještě v době, kdy Francouzka střílela,“ popisuje situaci Marek Lejsek. „Musela pak na dvě trestná kola.“ V cíli byl následně Francouzům odečten čas, dostali se na třetí místo, ale protože na trati nedošlo k otevřenému souboji, na třetím místě zůstala i česká dvojice. „IBU to v podobných případech řeší touto formou a je to spravedlivý postup,“ dodává Marek Lejsek. „Nemohlo se u Francouzů jednat o prostý odečet času, protože například v cílové rovince už Tomáš Vojík nespurtoval, ale radoval se ze třetího místa.“ Trenér za výkon pochválil jak Leu Johanidesovou, tak Tomáš Vojíka, kteří měli na kontě během osmi položek pouze šest dobíjení (pozor: na biathlonworldu je ve výsledcích chyba!). Závody smíšených štafet vyhráli Ukrajinci před ruskou dvojicí. Startovalo celkem 27 zemí.

V dalším čtvrtečním závodě, kterým byly smíšené štafety, obsadil český kvartet Kristýna Černá, Lída Horká, Lukáš Kristejn a Matěj Krupčík osmé místo se střeleckou bilancí 0+11. „Nezachytili jsme hned úvod, kdy Týně dnešní závod moc nesedl, ale ostatní úseky už byly velice dobré. Lída Horká nás potěšila na střelnici, Lukáš Kristejn ukázal, že má stálou formu a Matěj Krupčík přes drobné zaváhání na stojce udržel osmou příčku před Ukrajinou,“ doplňuje Marek Lejsek. Závodu se zúčastnilo 23 štafet.

Úspěch singlu slaví (skoro) celý tým zleva: Marian Málek, Tomáš Kašpar, Lea Johanidesová, Tomáš Vojík a Marek Lejsek

Úspěch singlu slaví (skoro) celý tým zleva: Marian Málek, Tomáš Kašpar, Lea Johanidesová, Tomáš Vojík a Marek Lejsek

Druhé kolo IBU Cupu pokračuje o víkendu v Ridnaunu sprinty a stíhacími závody. Na start se postaví též dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Soukup, tak i vítězka druhého sprintu v Beitostolenu před dvěma týdny juniorka Markéta Davidová.

 

Tomáš Hermann

Foto: Tomáš Bláha