Nominace do Nového Města má dvě překvapivá jména

11. prosince, 2016

Markéta Davidová a Lukáš Kristejn se objevují v nominaci české reprezentace pro III. kolo Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Juniorka Markéta Davidová šokovala vítězstvím v úvodním kole IBU Cupu v norském Beitostolenu a nadále si z českých žen počíná v této soutěži nejlépe. Lukáš Kristejn je pak v IBU Cupu nejlepším z českých mužů.

 

Lukáš Kristejn

Lukáš Kristejn

„Lukáš podává v IBU Cupu nejstabilnější výkony, svoji šanci si zasloužil, stejně jako ji dostali Adam Václavík a Tomáš Krupčík. Mám radost, že oba ji využili dobře. První jmenovaný se dvakrát kvalifikoval do stíhačky, druhý si v ní dokonce sáhl na body. Věřím, že stejně dobře naloží se svým startem ve Světovém poháru i Lukáš Kristejn,“ říká šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář na adresu vicemistra světa na kolečkových lyžích z léta letošního roku. V průběžné klasifikaci IBU Cupu patří odchovanci letohradského biatlonu 16. místo.

 

Markéta Davidová

Markéta Davidová

Naopak Markéta Davidová bude startovat v Novém Městě na Moravě jen a jen za odměnu. „Od Markéty vůbec nic nečekáme, nebude svázána žádným tlakem. Bude mít pouze příležitost si vyzkoušet, jak vypadá velký biatlon,“ zdůrazňuje Ondřej Rybář. Cíle pro tuto sezónu má talentovaná rodačka z Janova nad Nisou jasné, jsou jimi juniorské mistrovství světa a juniorské mistrovství Evropy. Druhá z jmenovaných akcí se shodou okolností uskuteční na přelomu ledna a února právě ve Vysočina Areně. V IBU Cupu patří člence klubu SKP Kornspitz průběžná třetí příčka za německými sestrami Nadine a Karolin Horchlerovými.

 

Jessica Jislová, Tomáš Krupčík a Adam Václavík se přidají k B“ týmu“ a budou startovat ve III. kole IBU Cupu, které se odehraje v rakouském Obertilliachu 16. a 17. prosince.

 

Český tým přicestuje do Nového Města na Moravě v pondělí 12. 12. večer,  první trénink ve Vysočina Areně čeká reprezentanty během úterního odpoledne (ženy) a podvečera (muži).

Kompletní nominace na III. kolo SP v NMNM
Muži: Michal Krčmář, Lukáš Kristejn, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr
Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

 

Tomáš Hermann

Foto: Michal Červený a Tomáš Bláha