Ve štafetách platí, že pod výsledkem jsou podepsána čtyři jména

11. prosince, 2016

Ženy čtvrté, muži pátí. „S tím nemůžeme být nespokojení,“ říká šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. Muži usilovali o šesté místo a svůj cíl překročili. K lepšímu výsledku jim scházela snad jen větší střelecká stabilita v první polovině závodu, kde nashromáždili pět z celkového počtu šesti dobíjení. Ženy mají silný, tým, který může útočit na pódium. To se de facto i potvrdilo, nebýt výpadku na druhém úseku. Lucie Charvátová musela po ležce na dvě trestná kola.

Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík na předávce

Michal Šlesingr si na prvním úseku počínal výborně takticky, ale jeho výkon pokazila zejména dvě dobíjení vstoje. Na trati však bojoval a na svém úseku byl ve stopě třetí nejrychlejší. Tomáš Krupčík rozhodně nezklamal. V běhu předvedl standard (12. čas), při střelbě mohl vzhledem k formě z předchozích závodů možná jednu nulu přidat. Více se dařilo českým reprezentantům ve druhé části závodu. Ondřej Moravec vytáhl štafetu z 11. na šestou pozici, celkově třetím nejlepším časem na úseku! Michal Krčmář jako jediný z našeho kvarteta odstřílel bezchybně a vyzrálým výkonem posunul českou štafetu na pěkné páté místo. Až za námi byli Rakušané, Italové, Norové, Kanaďané, atd.

Lucie Charvátové při své kritické položce

Eva Puskarčíková potvrdila, že v Pokljuce našla svůj biatlonový ráj. Po třetím místě ze sobotní stíhačky byla nejlepší i na prvním úseku štafetového závodu žen. Pokud ale byla Eva ve Slovinsku nahoře, tak naopak Lucie Charvátové dole, v pekle. Ve vysoké nadmořské výšce, jak ukázal už páteční sprint, se jí nedařila střelba a překvapivě nestačila ani běžecky. Štafety to jen podtrhly. Na svém úseku byla celkovým časem až 19. a v běhu 16. Přejme si, aby domácí prostředí Vysočina Arény svědčilo Lucii mnohem více. Veronika Vítková i Gabriela Koukalová dosáhly, stejně jako Eva, na svých úsecích nejlepších časů! Čtvrté místo, je krásné, je důstojné, ale tato parta má určitě navíc. Závod jen potvrdil, že pod výsledkem jsou podepsána všechna čtyři jména.

České štafety pod statistickým drobnohledem

Ondřej Moravec na trati

Muži 4×7,5 km:

Michal Šlesingr
Pořadí na předávce 8., odstup +23,4 s, celkový čas 18:10, běžecký čas 16:07 (3. na úseku), střelba vleže 0+1/vstoje 0+2

Tomáš Krupčík
Pořadí na předávce 11., odstup +1:11,1 s, celkový čas 18:35, běžecký čas 16:43 (12.), střelba vleže 0+1/vstoje 0+1

Ondřej Moravec
Pořadí na předávce 6., odstup +46,4 s, celkový čas 18:07, běžecký čas 16:21 (5.), střelba vleže 0+1/ vstoje 0+0

Michal Krčmář
Pořadí v cíli 5., odstup +48,9 s, celkový čas 17:53, běžecký čas 16:23 (8.), střelba vleže 0+1/ vstoje 0+2

Michal Krčmář a jeho boj se Simonem  Ederem. Rakušané skončili na konec šestí

Michal Krčmář a jeho boj se Simonem Ederem. Rakušané skončili na konec šestí, tedy za českým kvartetem

Michal Krčmář:
„Naším cílem byla, a také i v dalších závodech bude, šestá příčka. Proto jsem s dnešním pátým místem velice spokojení. Samozřejmě můžeme být i lepší, ale musíme více nulovat. Sám jsem se na trati cítil mnohem lépe, než v sobotu při stíhačce, byl jsem uvolněnější i více svěží. A můj skok do vlajky fanoušků? Napadlo mě to, když jsem tam před cílem tu vlajku uviděl. Chtěl jsem tak poděkovat lidem, kteří nás přijeli až ze svých domovů povzbudit.“

Ženy 4×6 km:

Eva Puskarčíková byla na prvním úseku nejlepší

Eva Puskarčíková byla na prvním úseku nejlepší!

Eva Puskarčíková
Pořadí na předávce 1., odstup 0,0 s, celkový čas 17:49, běžecký čas 15:59 (2.), střelba vleže 0+0/vstoje 0+2

Lucie Charvátová
Pořadí na předávce 11., odstup 1:41,9 min., celkový čas 19:30, běžecký čas 16:28 (16.), střelba vleže 2+3/vstoje 0+2

Veronika Vítková

Gabriela Koukalová
Pořadí v cíli 4., odstup +56,3 s, celkový čas 17:25, běžecký čas 15:39 (1.), střelba vleže 0+0/vstoje 0+0

Gabriela Koukalová:
„Střelecky nám to dnes nevyšlo, na druhou stranu každý výsledek v Top 5 je skvělý. Hodně mě namotivoval můj kolega ´finišman´ Michal Krčmář, a tak jsem moc ráda, že jsem zvládla svůj štafetový úsek bezchybně jako on. Těším se, že během pondělí zmobilizuji všechny síly, uvědomím si, že jedu domů a začnu se s chutí připravovat na předvánoční kolo do Nového Města.“