Gabriela Koukalová a štafeta žen třetí ve Sportovci roku

23. prosince, 2016

Třetí místo obsadila Gabriela Koukalová v anketě Klubu sportovních novinářů Sportovec roku 2016. Vítězem se podle očekávání stal zlatý olympijský medailista v judu Lukáš Krpálek a ukončil tak desetiletou nadvládu žen. Druhý skončil v hlasování žurnalistů rychlostní kanoista Josef Dostál, dvojnásobný medailista z Ria. Za tenistkami a kajakáři pak obsadila třetí místo i naše štafeta žen, vítězky SP v Presque Isle.

VÍTĚZKY SVĚTOVÉHO POHÁRU  OPĚT NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Gabriela Koukalová dorazila na vyhlášení z Nového Města na Moravě, kde po Světovém poháru trénovala. Pouze jeden den si dopřála oddech v brněnském relaxačním centru Infinit Maximus. V Hotelu Hilton Prague, kde se vyhlášení odehrálo, se objevila v pestře barevných šatech. „Jsou takové vesele, princeznovské…,“ smála se. Vánoční svátky stráví vítězka celkové klasifikace Světového poháru v Rakousku, odkud odcestuje na prestižní exhibiční závod dvojic do německého Gelsenkirchenu. Na stadionu Schalke bude startovat společně s Michalem Šlesingrem. „Doma se znovu objevím až na jaře,“ okomentovala svoji velkou pouť s biatlonem.

Krpálek vyhrál s velkým náskokem 416 bodů, pouze 33 hlasujících ho v druhém kole nezařadilo na první místo. “Je to něco nádherného. Obrovská odměna za celý rok a za celou kariéru. Máme spoustu výborných sportovců a takové ocenění by si jich zasloužilo mnohem více,” řekl vítěz.

V uplynulých deseti letech kralovaly hlasování ženy. Loni anketu ovládla Zuzana Hejnová, která zvítězila i v roce 2013, tři vítězství má Martina Sáblíková, po dvou Barbora Špotáková a Kvitová a jedno Kateřina Neumannová. Posledním mužským vítězem ankety byl v roce 2005 hokejista Jaromír Jágr.

“Nic proti ženám, ale jsem rád, že jsem to konečně prolomil ve prospěch mužů. Bavili jsme se o tom i s ostatními sportovci, že by bylo dobré, kdyby zas vyhrál chlap. Takže jsem šťastný, že se to povedlo a že jsem to zrovna já,” řekl Krpálek.

V anketě hlasovala 233 sportovních novinářů.

10. Ondra (sportovní lezení) 601.

Další pořadí: 11. Jágr (hokej) 303 b., 12. Ledecká (lyžování a snowboarding) 265, 13. Strýcová 230, 14. Kvitová (obě tenis) 224, 15. Satoranský (basketbal) 195, 16. Čech (fotbal) 188, 17. Kreuziger (cyklistika) 181, 18. Šafářová 110, 19. Štěpánek (oba tenis) 80, 20. Maslák (atletika) 79, 21. Hertl (hokej) 64, 22. Berdych (tenis) 51, 23. Hejnová (atletika) 49, 24. Hradilek (vodní slalom) 38, 25. Petráček (plavání) 34, 26. Samková (snowboarding) 33, 27. Hradecká (tenis) 27, 28. Strachová (lyžování) 24, 29. Fuksa (rychlostní kanoistika) 21, 30. Vadlejch (atletika) 17.

Kolektivy:

1. tenisový tým ČR ženy (Kvitová, Plíšková, Strýcová, Hradecká) 452,
  2. čtyřkajak ČR (Havel, Trefil, Dostál, Štěrba) 293,
  3. BIATLONOVÁ ŠTAFETA ČR ŽENY (Puskarčíková, Charvátová, Vítková, Koukalová) 231.

Další pořadí: 4. basketbalistky 3×3 ČR 54, 5. Bílí Tygři Liberec (hokej) 50, 6. AC Sparta Praha (fotbal) 48.

Junioři: 1. Hrubá (atletika) 94, 2. Dušková, Bidař (krasobruslení) 86, 3. Portyk (severská kombinace) 76.

Sportovní legenda: in memoriam Alois Hudec (sportovní gymnastika).