Bez žlutého, ale s „čistou“ hlavou!

20. ledna, 2017

Gabriela Koukalová dnes přišla o žluté startovní číslo vedoucí závodnice Světového poháru. Možná proto, že ve vytrvalostním závodě žen na 15 km poznala černou i bílou. Černou představuje šest chyb ve střelbě, bílou druhý nejlepší běžecký čas. Ve edení je nyní s náskokem 11 bodu Laura Dahlmeierová z Německa.

 

“Laura ukázala, že je velkou závodnicí.”

 

A jak jsi dnes viděla Ty sebe? 

“Pokaždé, tedy i z pokaženého závodu, se snažím brát ty dobré věci. Proto si dnes beru běh, přestože ta nadmořská výška dělá divy, jednou člověk běží úplně v pohodě, podruhé mu totálně dojde. Prostě tady nevíte dne a hodiny. Jen věřím, že jsem dnes tu svoji zásobárnu energie úplně nevyčerpala.”

 

Vítr, vysoká nadmořská výška, únava. Jak moc bylo obtížné dnes zvládnout střelbu?

„V těchto souvislostech určitě náročnější než jindy a než jinde. Před střelnicí jsem se vždy snažila hodně vydýchat. Jela jsem mnohem, mnohem pomaleji, než jezdím obvykle. Ale stejně to asi bylo málo. Chtělo by to tady ještě delší pobyt, aby si člověk najel svůj systém, zvykl si. Ty dva, tři dny před závodem jsou málo, alespoň pro mě.”

Na trati se Gabriela Koukalová dnes často potkávala s Evou Puskarčíkovou. První rychle běžela, druhá rychle střílela

Na trati se Gabriela Koukalová dnes často potkávala s Evou Puskarčíkovou. První rychle běžela, druhá rychle střílela

Do sobotního závodu s hromadným startem, vyběhneš bez žlutého startovního čísla. Vadí, nevadí?

„To je život. Žluťáska jsem tady ztratila i před třemi lety a pak jsem na olympiádě startovala s čistou hlavou. Třeba to teď před mistrovství světa bude mít podobný efekt… Ale samozřejmě v závodě odevzdám maximum.“

 

Výzva prolomit v Anterselvě pódium, se tedy přesouvá na sobotu…

“Pokusím se o to. Určitě!”

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík