Dny s biatlonem: MEJ, IBU Cup i Český pohár!

01. února, 2017

Čekají nás dny plné biatlonu. Nové Město na Moravě hostí Otevřené mistrovství Evropy juniorů – věnujeme se mu v sekci „Reprezentace“, slovenské Osrblí je dějištěm VI. kola IBU Cupu a v Harrachově se uskuteční III.kolo Českého poháru pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých!

 

Čím je zajímavý IBU Cup?

Na Slovensko odcestovali Jaroslav Soukup i Tomáš Krupčík. A právě z této dvojice vzejde pátý muž pro světový šampionát v Hochfilzenu! V kategorii žen může být pátou do týmu Jessica Jislová, která též bude startovat v Osrblí. Nahlas se ovšem hovoří také o juniorce Markétě Davidové, účastnice MEJ v NMNM. I zde si na rozhodnutí trenérů budeme muset ještě počkat.
Nominace na V. kolo IBU Cupu – ženy: Ludmila Horká, Jessica Jislová a Lea Johnidesová. Muži: Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup a Tomáš Vojík.

 

Čím je zajímavý Český pohár?

Vedle bojů o pořadí v žebříčku ČP všech dotčených kategorích probíhají mezi dorostenci a dorostenkami i soutěže o žlutý trikot a o nejlepšího střelce.

Soutěž Viessmann o žlutý trikot – průběžné výsledky všech dorosteneckých kategorií

Soutěže Hamé o nejlepšího střelce – průběžné pořadí dorostenci, průběžné pořadí dorostenky

IMG_8247

V Harrachově jsou nejprve v sobotu na programu vytrvalostní závody, neděla bude patřit sprintům. Ovšem už v pátek odpoledne se v biatlonovém areálu SKP Harrachov uskuteční oficiální tréninky. Ředitelem závodu je držitel Biathlon Award za trenérskou práci Milan Janoušek.

Propozice III. kola Českého poháru pro dorost, juniory a dospělé

 

Tomáš Hermann

Foto: www.harrachov.cz