Nominace na MS do Hochfilzenu uzavřena. V týmu jsou Jessica Jislová a Tomáš Krupčík

05. února, 2017

Čtyři dny před startem mistrovství světa 2017, které bude ve dnech 9. – 19. února hostit rakouských Hochfilzen, byla definitivně schválena a odtajněna nominace české reprezentace. V týmu bude pět žen a pět mužů, přičemž do závodu jednotlivců je možné nasadit maximálně čtyři sportovce.

V obou týmech se čekalo zejména na to, kdo bude doplní reprezentaci zejména na pozicích náhradníků. Důvěru nakonec dostali Jessica Jislová a Tomáš Krupčík. Mistrovství světa se tak nezúčastní olympijský medailista Jaroslav Soukup nebo Lea Johanidesová druhá žena stíhačky IBU Cupu v Osrblie.

Tomáš Krupčík

Tomáš Krupčík

Šéf trenér reprezentace Ondřej Rybář vysvětluje, proč důvěru dostali právě Tomáš Krupčík a Jessica Jislová. „Tomáš si nominaci vybojoval díky výsledkům na evropském šampionátu v Polsku i na IBU Cupu v Osrblie. Na Slovensku sice za Jardou Soukupem běžecky trochu zaostával, ale přesvědčil nás větší spolehlivostí ve střelbě.“

Jaroslav Soukup se zatím bude připravovat v domácích podmínkách a jeho další program bude upřesněn. „Je to hodně otevřené. O sestavě na dalších závody Světového poháru se budeme rozhodovat na základě zdraví sportovců, jejich výsledků na mistrovství světa i podle ambicí v průběžné klasifikaci Světového poháru,“ upřesňuje trenér mužů Michal Málek.

Jessica Jislová

Jessica Jislová

Forma Jessiky Jislové by podle šéftrenérových slov měla mít vzestupnou tendenci. „Navíc v průběhu celé sezóny měla lepší výkonnost než Lea.“ Právě Lea Johanidesová by se měla kvalitně připravit na poslední dvě kola IBU Cupu s cílem pokusit se vybojovat první desítku v celkovém hodnocení IBU Cupu.

A jak je to s případnou účastí v Hochfilzenu u dvojnásobné juniorské mistryně Evropy z NMNM Markéty Davidové? „V souvislosti Markétou jsme se bavili pouze o její možné účasti ve štafetách,“ říká trenér žen Zdeněk Vítek s dodatkem, že toto téma ještě uzavřené není. „Před námi jsou z pohledu štafet ještě téměř dva týdny, a tedy spousta času. Zatím pracujeme s tím, že cílem Markéty je účast na juniorském mistrovství světa.“

Základ týmu absolvoval přípravu v italské Anterselvě. Zúčastnili se jí Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Adam Václavík. Lucie Charvátová a Veronika Vítková startovaly před týdnem na ME v Dusznikách-Zdróji, a poté trénovaly v Jablonci nad Nisou pod vedením Jiřího Holubce. Lucie Charvátová prodělala menší nachlazení, které by však jejímu startu na MS nemělo bránit.

 

Nominace na MS 2017 v Hochfilzen (dle abecedy), ženy: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková. Muži: Michal Krčmář, Tomš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík.

 

Tomáš Hermann