III. kolo ČP v biatlonu D+D se událo v Harrachově

07. února, 2017

Závody se konaly v biatlonovém areálu SKP Harrachov ve dnech 4. a 5. února 2017. Sněhové podmínky byly výborné, počasí po ranním sobotním dešti již nezlobilo a závody se konaly bez komplikací.  Na organizaci se podílelo 55 rozhodčích, z tohoto počtu 3 delegování svazem biatlonu.
První den se konal  vytrvalostní závod do kterého bylo přihlášeno  celkem 185 závodníků (nestartovalo – 4, nedokončilo – 3. diskavalifikace – 2), vyhodnoceno 177 závodníků. Nejpočetnější kategorie byly dorostenci a dorostenky A a B. Ve vytrvalostním závodě lze vyzvednout výkony Natálie Smrčkové z Letohradu v kategorii dorostenky A a Elišky Votočkové z Jilemnice v kategorii juniorek, které se staly vítezkami ve svých kategoriích po výborných střeleckých výkonech za “0”.

Druhý den se konal sprint, do kterého bylo přihlášeno 185 závodníků (nestartovalo – 2), vyhodnoceno bylo 183 závodníků. Nejpočetnější kategoriemi byly opět obě kategorie dorostenců a dorostenek. Jediným vítězem tohoto dne, který střílel za “0” byl Petr Čech z Jilemnice v kategoroi muži C.

Nejvíce úspešnými závodníky za oba soutežní dny se stali  Eliška Votočková z Jilemice z kategorie juniorek, Lukáš Dvořák z Roveru Praha v kategorii juniorů, Jan Doubek z Manušic v kategorii muži B, Petr Čech z Jilemnice v kategorii muži C, Pavla Schorná ze Starého Města v kategori ženy A a Ivana Nováková z Ostravy v kategorii ženy C – všichni jmenovaní zvítezili ve svých kategoriích v obou závodech.

Za SKP Harrachov
tajemník  organizačního výboru

Miroslav Lelek

Nebyly nalezeny žádné obrázky