Nominace mixu odtajněna. Kdo bude reprezentovat český biatlon?

08. února, 2017

Na dopolední trénink žen vyrazily Lucie Charvátová a Veronika Vítková, polední trénink mužů absolvují spolubydlící z jednoho pokoje Michal Šlesingr a Adam Václavík. Tyto indicie současně napovídají, jaká je nominace na smíšenou štafetu, která ve čtvrtek odstartuje závodní mistrovství světa v biatlonu. Odpoledního oficiálního tréninku před smíšenými štafetami se zúčastní Eva Puskarčíková, Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář!

Tak tady je máte! Český mix pro MS 2017

Tak tady je máte! Český mix pro MS 2017

„Při nominaci jsem vycházeli z formy holek v průběhu celé sezóny, i ze skutečnosti, že Lucie a Veronika prodělaly v průběhu přípravy drobné nachlazení,“ říká trenér Zdeněk Vítek a současně tak vysvětluje, proč na prvním úseku poběží osmá žena průběžné klasifikace SP Eva Puskarčíková a štafetu od ní převezme průběžné druhá Gabriela Koukalová.

Jestliže nominace žen už byla z výše uvedených důvodů jednoznačná, tak v kategorii mužů vážil trenér Michael Málek minimálně dvě varianty, a to zejména v případě třetího úseku. Otázka zněla: Bude startovat Ondra Moravec nebo Michal Šlesingr? Co nakonec mezi letohradskými biatlonisty rozhodlo ve prospěch Ondřeje? „Vycházeli jsme z vyšší stability jeho výkonnosti v průběhu sezóny. A pokud se podíváme na průběžné výsledky Světového poháru, máme v týmu také dva nejlepší závodníky, stejně jako ženy,” říká k  nelehkému rozhodnutí Michael Málek. Skutečností je, že v SP dělí Ondru a Michala pouze jedna příčka a 16 bodů…

Všichni členové českého mixu už s touto disciplínou mají zkušenost. Gábina a Ondřej jsou mistry světa i stříbrnými olympijskými medailisty, nepočítaje, že mají na kontě i vítězství v SP a další pódiová umístění včetně bronzu z MS 2013 v NMNM. Eva startovala v mixu při Světovém poháru v Oestersundu 2014/2015, kde však běžela netradičně druhý úsek. Češi tehdy byli devátí, když ještě po třech úsecích vedli… Zítra bude Eva mix rozjíždět tak, jak je zvyklá ze štafetových závodů žen. Michal Krčmář finišoval se smíšenou štafetou na šestém místě loni na MS v Oslu a závěrečné úseky zvládá i v této sezóně při závodech mužů na 4×7,5 km.

V plné síle nastoupí také obhájci titulu z Francie. Na včerejší tiskové konferenci představili následující složení: Anais Chevalierová, Marie Dorinová-Habertová, Quentin Fillon Maillet a Martin Fourcade.

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík