Gabriela Koukalová je mistryní světa ve sprintu!

10. února, 2017

Gabriela Koukalová se dnes v rakouském Hochfilzenu stala třetí českou mistryní světa v individuálních závodech, ale první, která dokázala vyhrát ve sprintu. Navázala tak na Kateřinu Jakešovou -Holubcovou (2003) a Romana Dostála (2005), oba své zlaté medaile vybojovali ve vytrvalostních závodech. Roman Dostále před dvanácti lety právě zde v Hochfilzenu. Česká republika tak už má ve své sbírce pět zlatý medailí z MS. Tou vůbec první byl mistrovský titul štafety žen Jana Kulhavá, Jiřina Adamíčková, Iveta Knížková a Eva Háková z bulharského Borovce 1993. Čtvrtou v pořadí pak přinesl triumf mixu Veronika Vítková, Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec z finského Kontiolahti 2015. Toto současně znamená, že Gabriela Koukalová je naší první dvojnásobnou mistryní světa!

Jak se její triumf zrodil?

Verva

Usílí

 

Koncentrace

Koncentrace

 

Dřina

Dřina

 

Riziko

Riziko

 

Finiš

Finiš

 

Bolest

Bolest

 

Štěstí

Štěstí

 

Dojetí

Dojetí

 

Radost

Radost

 

Odměna

Odměna

 

Zlato

Zlato

 

Poděkování

Poděkování

 

Sprint žen na 7,5 km

Gabriela Koukalová,
1. místo, výsledný čas 19:12,6 min, střelba – 0-0, 1. běh (17:11,5 min), 37. střelba (+15,0 s)
„V této sezóně jsem měla dva vrcholy. První byl Světový pohár v Novém městě na Moravě, druhým právě mistrovství světa v Hochfilzenu. Z dnešního prvenství jsem naprosto nadšená, přesto musím říci, že psychicky náročnější pro mě bylo uspět doma, před našimi fanoušky. Z tohoto pohledu vnímám vítězství v Novém Městě jako cennější.
Do závodu jsem šla s vysokým startovním číslem a děkuju trenérům za jejich moudré rozhodnutí. A to i z pohledu koncentrace, protože na trati a na střelnici už bylo méně závodnic. A dnes? Nevnímala jsem, co kdo dělá, ale snažila jsem se soustředit jen sama na sebe. Snažila jsem se jet hlavou a neskočit tam jak zajíc z brázdy, protože pak vím, jak v posledním kole dostanu hroznou nálož, hlavně od Laury, která ta poslední kola běhá jako kůň. dá se, že to byla dobrá taktika, že jsem nepřepálila a na to, jak jsem jela, tak mi pořád říkali, že jedu skvěle, vedeš o dvě vteřiny… To mě vždy hrozně povzbudilo. A při střelbě bylo na mé straně i štěstí, myslím, že vleže padl i kalibr, jednu ránu jsem raději odložila. Nebyla to ideální položka.
A neděle? Kontaktní závody jsou úplně jiné. Budu dělat všechno proto, abych to zvládla dobře a potěšila co nejvíce lidí. Konkurence je vysoká, nad pořadí nepřemýšlím, to svazuje nohy.
Dnešní úspěch přikládám také tomu, že jsem před sezónou neměla velká očekávání. Vlastně můj přístup možná nebyl tak profesionální, jako v předchozích letech. Jsem ale šťastnější, uvolněnější a cítím se více jako člověk.“

 

Eva Puskarčíková
17. místo, odstup 1:09,3 min, střelba – 2-0, 19. běh (+34,5 s), 5. střelba (+5,0 s)

Lucie Charvátová
32. místo, odstup 1:33,8 min., střelba – 1-1, 29. běh (+50,6 s), 24. střelba (+12,0 s)

Veronika Vítková
68. místo, odstup 2:28,9 min, střelba – 2-3, 17. běh (+33,6 s), 8. střelba (+6,0 s)

 

Výsledky sprintu žen na 7,5 km mistrovství světa 2017 v Hochfilzenu

Průběžné výsledky Světového poháru po 16 z 26 závodů

Průběbné pořadí Poháru národů

 

A čtěte, sledujte a poslouchejte další informace také zde: 

iDNES.cz
isport.cz
Česká televize
rozhlas.cz

 

Tomáš Hermann