Překvapivé složení štafety mužů: Krupčík, Moravec, Šlesingr, Krčmář

17. února, 2017

Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. To je sestava české štafety pro závod na 4×7,5 km mistrovství světa v Hochfilzenu. Závod se poběží v sobotu 18. února. Start je ve 14:45. Co převážilo ve prospěch Tomáš Krupčíka před Adamem Václavíkem, proč pojede Ondřej Moravec druhý úsek? A jaký je jeho zdravotní stav českých biatlonistů?

Tomáš Krupčík

Tomáš Krupčík

„Tomáš má za sebou vydařený vytrvalostní závod, kde se mu nepovedla pouze jedna ze čtyř položek. Navíc podal i velice slušný výkon v běžecké části. V jeho prospěch hrají také stabilnější střelecké výkony během této sezóny, než je tomu u Adama,“ vysvětluje trenér mužů Michael Málek. „Na prvním úseku je výhoda, že sportovci jedou ještě relativně pohromadě. Tomáš tak bude mít příležitost držet tempo, protože když jede člověk sám, tak ztrácí. Navíc v úvodním kole se obyčejně jede rozumné tempo, balík se drží pohromadě, což by Tomášovi také mohlo hrát do karet.“ Důležité samozřejmě bude, aby Tomáš Krupčík podal na střelnici svůj standardní výkon.

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Pak předá štafetu Ondřej Moravcovi. „Ondra tady má formu a druhý úsek je hodně důležitý. Buď nás může opět vrátit do hry, nebo upevnit pozici v popředí,“ podotýká Michael Málek. Stříbrný medailista z vytrvalostního závodu ale neměl dobrou noc ani dopoledne. „Vzbudil jsem se ve tři hodiny, a pak už jsem toho moc nenaspal. Mám plné dutiny a necítím se právě komfortně. Tomuto mému rozpoložení odpovídal i dnešní krátký trénink. Nebyla to žádná hitparáda. Snad se mi podaří usnout odpoledne a odpočinu si.“

Michal Krčmář

Michal Šlesingr 

S rýmou bojuje Ondřej Moravec už od počátku šampionátu. „Když mají sportovci formu, bývají po zdravotní stránce zranitelnější, jejím v uvozovkách nejhůře. Ondra dokonce před sprintem přemýšlel, zdali má nastoupit, jak se cítil špatně. A všichni víme, jak to nakonec dopadlo. Bylo to naprosto v pohodě,“ říká lékař české reprezentace Vladimír Dobeš. Nachlazení trápí i Michala Krčmáře. „Trochu se chytil, ale nevidím v tom nic dramatického. Průběh bude rychlý a bezproblémový. Řekl bych, že u obou je zdravotní stav normální. Mohou a budou závodit.“

Michal Krčmář

Michal Krčmář

Na třetím úseku se představí nejrychlejší z českého kvarteta Michal Šlesingr. „Michal si výsledkem na dvacítce zajistil účast v závodě s hromadným startem. Jsem přesvědčený, že mu to dodá potřebného klidu a pomůže v koncentraci.“ Finišovat bude, jak je v této sezóně zvykem, Michal Krčmář. „Finiš je Michalova parketa. Dokáže se v tlačenici orientovat, dokáže se zmáčknout a na posledních metrech dokáže ještě zrychlit,“ upozorňuje na přednosti Michala Krčmáře trenér mužů.

 

Tomáš Hermann