Mistrovství světa juniorů a dorostenců vrcholí závody štafet. Češi dnes osmí, Češky deváté

27. února, 2017

Osmé a deváté místo obsadily české dorostenecké štafety na Mistrovství světa juniorů a dorostu 2017 ve slovenském Osrblí. Štafeta dorostenců Dominik Štulík, David Volek a Tomáš Mikyska doběhla v závodě na 3x 7,5 km mezi 23 týmy osmá. Dorostenky v sestavě Tereza Vinklárková, Iva Křižovičová a Veronika Macková skončily na trati 3x 6 km deváté mezi 22 štafetami. Vyhráli Norové a Rusky. V úterý vyvrcholí šampionát štafetami juniorů a juniorek.

Štafety dorostenců na 3x 7,5 km

8. Česko, odstup 4:01,8, střelba 0+10

1. úsek Dominik Štulík, střelba 0+1/0+1, odstup 55,6 s, průběžné 11. místo
  2. úsek David Volek, střelba 0+3/0+2, na úseku 14. čas, odstup 2:58,3 min., průběžné 13. místo
  3. úsek Tomáš Mikyska, střelba 0+0/0+3, na úseku 6. čas, konečný odstup 4:01,8, celkové 8. místo

Štafety dorostenek na 3x 6 km

9. Česko, odstup 4:20,0, střelba 1+10

1. úsek Tereza Vinklárková, střelba 1+3/0+2, odstup 1:23,5 min., průběžné 11. místo
  2. úsek Iva Křižovičová, střelba 0+1/0+3, na úseku 12. čas, odstup 2:42,8 min., průběžné 13. místo
  3. úsek Veronika Macková, střelba 0+0/0+1, na úseku 9. čas, konečný odstup 4:20,0, celkové 9. místo