Vysočina Arena bude hostit MČR dorostu, juniorů a dospělých

02. března, 2017

Od pátku 3. března bude Vysočina Arena hostit Mistrovství České republiky v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. Na startu sice nebudou reprezentanti, kteří závodí ve Světovém poháru nebo v IBU Cupu, ale představí se mnozí jejich nástupci. O tituly budou bojovat medailisté z MEJ právě v Novém Městě na Moravě, úspěšní aktéři nedávného MSJaD v Osrblí nebo dorostenci, kteří reprezentovali Českou republiku na EYOF v Turecku.

Jaký program všechny účastníky domácího šampionátu čeká? V pátek jsou na pořadu závody smíšených dvojic se startem v 15:00 hodin. Další dny se však oproti propozicím budou lišit.

Jak? Po dohodě trenérů se v sobotu neuskuteční vytrvalostní závod. „Nám to pomůže i v tom, že už nyní musíme na některé úseky tratě navážet sníh a vystačíme si tak s kratšími okruhy,“ vysvětluje ředitel závodu Miroslav Handschuh.

Z neděle na sobotu se tak přesune sprint se startem v 10:00 hodin, nedělní program pak obstarají stíhací závody s první startem také v 10:00 hodin. Aktuálně je k Mistrovství ČR přihlášeno 198 závodníků ve výše uvedených kategoriích.

 

Aktuální stav Vysočina Areny je uveden na webových stránkách 

 

Tomáš Hermann