Dorostenečtí držitelé žlutých trikotů budou dekorování při vyhlášení Biatlonisty roku

06. dubna, 2017

Celkem čtyři vítěze má dorostenecká soutěž o žluté startovní číslo, kterou pro sezonu 2016/2017 vyhlásila společnost Viessmann spol. s r.o., generální partner Českého svazu biatlonu. Na celkové prvenství dosáhli Renáta Trejbalová z Jilemnice (dorostenky A), Ondřej Mánek z Vimperku (dorostenci A), Eliška Teplá z Nového Města na Moravě (dorostenky B) a Mikuláš Karlík z Letohradu (dorostenci B).

„Při vzniku této soutěže bylo naším společným cílem zvýšit soutěživost a motivaci mladých sportovců, protože držitelé trikotů se závod od závodu mohou měnit,“ vysvětluje Vlastimil Vávra předseda komise mládeže a trenér juniorské reprezentace. Každý držitel žlutého startovního čísla získal v průběhu sezóny od společnosti Viessmann věcné ocenění. Do pořadí se započítávaly výsledky jak Českého poháru, tak i výkony při startech v zahraničí, například MSJ/D, MEJ, EYOF. V tomto případě se jako první hodnotil nejlépe umístěný český závodník.

„Soutěž o žluté startovní číslo je vlastně soutěží v komplexním biatlonu a právě v tom vidím její největší sílu,“ upozorňuje Vlastimil Vávra. „Velmi si ceníme toho, že náš generální partner nemyslí pouze na reprezentaci, ale svoje prostředky a úsilí směřuje také na naši mládež.“

Jeho slova potvrzuje i ředitel marketingu a komunikace Viessmann Martin Havelka. „Jsme dlouhodobým partnerem Českého biatlonu, a proto se snažíme na celé odvětví nahlížet komplexně. Soutěž o žluté startovní číslo je jedním z příkladů našeho přístupu.“

A kdy budou vítězové za sezónu 2016/2017 odměněni? „Držitele žlutých trikotů slavnostně dekorujeme při vyhlášení Biatlonisty roku 3. května v Praze,“ dodává Martin Havelka.

Mikuláš Karlík z Letohradu je jedním z vítězů soutěže o "Žluté startovní číslo Viessmann"

Mikuláš Karlík z Letohradu je jedním z vítězů soutěže o “Žluté startovní číslo Viessmann”

Výsledky v jednotlivých kategoriích

Dorostenky A

1. Renáta Trejbalová (Jilemnice) – 510,74 bodů
2. Bára Babánková (SK NMNM) – 502,30
3. Tereza Jandová (SKP Kornspitz) – 498,88

Dorostenci A

1. Ondřej Mánek (SKS Vimperk) – 513,01
2. Jonáš Mareček (SK NMNM) – 511,58
3. Štěpán Machač (SKP Kornspitz) – 496,39

Dorostenky B

1. Eliška Teplá (SK NMNM) – 514,48
2. Petra Suchá (SKP Kornspitz) – 505,10
3. Kateřina Luxemburgová (SKP Kornspitz) – 500,58

Dorostenci B

1. Mikuláš Karlík (KB Letohrad) – 518,82
2. Vítězslav Hornig (Jilemnice) – 517,62
3. Václav Červenka (SK NMNM) – 517,30

 

Více o Viessmann a biatlonu

 

Tomáš Hermann

Foto: Igor Lána