Letohrádky biatlonových nadějí - LeBiNa 2017

30. května, 2017

Letošní 6. ročník přípravného tréninkového kempu pro nadějné mladé biatlonisty z celé České republiky pořádá Český svaz biatlonu v tradičním termínu 25.6.-1.7. 2017. Opět navazuje na II. ČP v Bystřici pod Hostýnem.

Hlavní náplň budeme věnovat tréninkové přípravě mladých biatlonistů s využitím nejrůznějších tréninkových forem a prostředků (zejména střelba, atletika, soutěže, nácvik techniky, hry, posilovací a protahovací cvičení,…), získávání nových zkušeností a trénink v kolektivu nadějných mladých sportovců. Vše za účasti zkušených odborných lektorů a trenérů biatlonu.

Místo konání: Biatlonový areál Letohrad (ubytování a strava rekreační školící středisko Lorien Nekoř)

Termín: 25.6. – 1. 7. 2017 (příjezd neděle večer, konec obědem v sobotu po regionálním závodu)

Účast dětí: ročník narození 2003 – 2005

Klíč účasti dětí z biatlonových klubů je ve stejném systému minulých let. Přihlíženo je k počtu zařazených sportovců do Talentované mládeže a předaných sportovců do SCM, počtu startujících dětí v kompletním zimním ČP 2017 z jednotlivých biatlonových klubů a k žebříčku soutěže žákovských družstev.

Účast dle klíče:

4 sportovci: Letohrad

3 sportovci: Jilemnice, SKP Kornspitz, KB Krkonoše, Rover Praha, Střelka Brno, SK Nové Město n/M

2 sportovci: SKP Harrachov, KB Trefa, Staré Město p/L, Břidličná, Sokol Stachy, Ostrava, Jílové, SKS Vimperk, Velké Karlovice, Manušice, Vsetín Bobrky

1 sportovec: Elán Zruč, Rožnov p/R, Plzeň Litice, Třebíč

Kolektiv funguje vždy výborně, děti se znají ze závodů a najdou si i nové kamarády, proto není třeba mít obavy, pokud děti přijedou z klubu jako jednotlivci.

Úhrada:

Český svaz biatlonu bude sportovcům hradit náklady na ubytování a stravu. Dopravu do Letohradu a zpět si zajišťuje a hradí každý sám.

Rádi bychom po špatné zkušenosti z minulých let předešly předčasným odjezdům některých sportovců. Buďte připraveni, že v takovém případě budou vzniklé náklady (ubytování a strava v jeho nepřítomnosti) vyúčtovány Vašemu klubu. Máme mnoho dalších šikovných žáčků (i z TM), na které se bohužel nedostane.

Celý kemp proběhne pod vedením profesionální trenérů Sportovních středisek ČSB (Letohrad, NMnM, Jilemnice, SKP Kornpitz, Rover Praha, Střelka Brno).

Účast odborných lektorů:

· Střelba – Mgr. Kateřina Frantalová (trenérka z CS MV Plzeň)

· atletika – PhDr. Radim Jebavý Ph.D. (odborný asistent katedra Atletiky FTVS), http://radimjebavy.cz/

· síla – Aleš Prachař (kondiční trenér)

Vzhledem k účasti odborných lektorů doporučujeme účast dalších trenérů z jednotlivých klubů, kterým bude zajištěno a hrazeno ubytování. V případě zájmu uveďte trenéra ve jmenovité přihlášce Vašich sportovců. Rámcový plán s rozpisem jednotlivých TJ Vám zašleme co nejdříve.

Jmenovité přihlášky za kluby: NEJPOZDĚJI do 16.6. 2017 !!! na adresu m.buchtova@seznam.cz

Náplň LeBiNy 2017:

Na soustředění se budeme snažit využít základních tréninkových prostředků v biatlonu (běh, střelba, síla), doplňkově pak kol. brusle a různé herní formy. V případě příznivého počasí vyrazíme i na kajaky na nedaleké Pastvinské přehradě, koloběžky, v opačném případě zařadíme gymnastiku, různé herní prvky v tělocvičně, apod. Zaměříme se na všestranný rozvoj pohybových schopností (rychlost, síla, obratnost, koordinace, vytrvalost) a budeme se věnovat pohybovým dovednostem souvisejících s biatlonem. Na závěr kempu, v sobotu dopoledne, opět proběhne regionální závod letního biatlonu.

Další podrobné informace o tom, co s sebou, čas příjezdu atd. obdržíte v červnu – s blížícím se termínem LeBiNy.

S pozdravem Bc. Michaela Faltusová