I. kolo Českého poháru v letním biatlonu, které se konalo ve Starém Městě pod Landštejnem se vydařilo.

07. června, 2017

Přálo i počasí a to od pátku až do neděle dopoledne. V neděli odpoledne na závod dorostu a dospělých pozlobil závodníky nárazový vítr. Při vyhlášení odpoledního nedělního závodu pak jen lehce zapršelo.

Po celý závod vládla perfektní atmosféra, za což závodníkům, trenérům a doprovodu pořadatel děkuje. I když startoval velký počet závodníků, závody proběhly v klidu a dle časového rozpisu. Zvláště je třeba ocenit fair play čin v nedělním závodě ve sprintu v kategorii dorostenců B a to Roberta Svítila z Tatranu Železná Ruda a jeho trenéra. Po ukončení závodu se u Marka Liščáka z Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem objevila penalizace za neodběhnuté trestné kolo. Vítězem závodu by tak byl Robert Svítil. Ten však spolu se svým trenérem šel za technickým delegátem s tím, že Robert Svítil běžel spolu s Markem Liščákem, měli i stejný počet trestných kol, která oba odběhli. Po kontrole se toto potvrdilo a zvítězil Marek Liščák právě před Robertem Svítilem.

Při vyhlášení se mu od všech sportovců, trenérů i diváků dostalo uznání a velkého potlesku.

Všichni biatlonisté podali velmi kvalitní výkony. Kde např. v kategorii žáků C byl ve sprintu mezi prvním a třetím místem rozdíl 0,1 sec. Přičemž první dva, Jindřich Poledník z KB Staré Město pod Landštejnem a Jan Zátka z KB Manušice měli shodný čas. Vítek Mikulášek z KB Staré Město pod Landštejnem byl pak za nimi o 0,1 sec.

Double vítězství dosáhli Adéla Štefanová z KB Ostrava v kategorii žákyň A, Linda Lukešová z KB Elán Zruč, v kategorii žákyň C, Jáchym Kaplan v kategorii dorostenců A z KB Staré Město pod Landštejnem,

Zuzana Doležalová v kategorii dorostenky A z KB Třebíč, Lukáš Majer z KB Kapslovna v kategorii juniorů, Pavla Schorná z KB Staré Město pod Landštejnem v kategorii ženy A a Simona Elvy z KB Kapslovna v kategorii ženy B. Ve výsledkových listinách je na webu ČSB též celková výsledková listina žen a mužů.

Vítězům byly předávány nové svazové medaile, které budou předávány na Českých pohárech. Změna bude pouze v potisku stuhy.

U žactva byly poprvé na Českém poháru použity nové terče od pana Michala Trnky, které se osvědčily a sklápěly se jen při skutečném zásahu.

Na I. ČP v Letohradu 2016 ve sprintu bylo hodnoceno 228 závodníků a 29 střílelo za 0.

Ve Starém Městě p. L. 2017 na I. ČP ve sprintu bylo hodnoceno 257 závodníků a za 0 střílelo 11 závodníků! Druhý závod se nedá porovnávat, protože v Letohradě se běžel sprint se štafetovou střelbou. Vzduchovky by však měly mít úsťovou rychlost jako vzduchovky ČZ 200 nebo Steyer, na kterou jsou mechanické terče seřízené. Pokud se použijí větrovky, musí být seřízené na stejnou úsťovou rychlost.

Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem děkuje všem rozhodčím a členům klubu, kteří se podíleli na zabezpečení hladkého průběhu závodu. Dále pak všem sponzorům, Obci Staré Město pod Landštejnem a Jihočeskému kraji – krajskému úřadu. Ze sponzorů zejména pak RBB Invest, ing. Tomáši Blábolilovi.

 IMG_9785

žáci C sprint – 1.místo Jindřich Poledník – KB Staré Město p. L. – 8:24,8; 2. místo Jan Zátka – KB Manušice – 8:24,8; 3. místo Vítek Mikulášek – KB Staré Město p. L. – 8:24,9

IMG_0322

dorostenci A – 1. místo  – Jáchym Kaplan – KB Staré Město p.L.; 2. místo –  Jonáš Novotný – KB Strakonice; 3. místo –  Mikuláš Kočí – KB Kapslovna
IMG_0050

startovní číslo 31 – Marek Liščák a startovní číslo 30 – Robert Svítil