Vydařené II. kolo ČP v Bystřici pod Hostýnem korunoval čin Fair Play

26. června, 2017

V sobotu 459 a v neděli dokonce 463 startujících mělo II. kolo Českého poháru v letním biatlonu, které o víkendu hostila Bystřice pod Hostýnem. Na programu byly závody s hromadným startem a sprint se štafetovou střelbou. Dvojnásobnými vítězi se stali: nejmladší žák Jindřich Koutný (Staré Město pod Landštejnem), mladší žák Jan Koutný z Prostějova, juniorka Dagmar Dvořáková, junior Tomáš Křivánek, v kategorii žen A pak Dita Hořínková – všichni ze Střelky Brno, dvojnásobnými vítězkami jsou i Radka Coufalová (ženy B) a Ivana Nováková (ženy C) obě z Ostravy, dvakrát vyhrál také Radovan Cienik (muži B) a Tomáš Fúsek (muži C) z KB Jílové.

Hromadný start závodu mladších dorostenců a dorostenek. V popředí vítěz kategorie dorostenců A Jonáš Novotný ze Strakonic

Největším hrdinou II. kola Českého poháru se však stal Lukáš Kulhánek. Mladší žák z KB Krkonoše se totiž sám přiznal k využití nesprávného počtu nábojů při sprintu se štafetovou střelbou. „Takového činu si opravdu velmi vážíme a těší nás, že poctivost je stále součástí biatlonu,“ řekl ředitel závodu Vojtěch Zicháček. „Lukáše jsme proto rádi odměnili oceněním Fair Play.“

Mladší dorostenka Veronika Novotná ze Starého Města pod Landštejnem  vyhrála závod s hromadným startem a druhá doběhla ve sprintu

Mladší dorostenka Veronika Novotná ze Starého Města pod Landštejnem vyhrála závod s hromadným startem a druhá doběhla ve sprintu

Samotná klání sledovalo i přes teplé počasí po oba dny na 1000 fanoušků. Mezi nimi nescházel ani starosta Bystřice pod Hostýnem Zdeněk Pánek. „Pan magistr se ujal předávání cen. Závody tak dostaly i velmi důstojný rámec,“ ocenil přítomnost nejvyššího představitele města ředitel závodu.

Juniorka Dagmar Dvořáková ze střelky Brno se zařadila mezi devět dvojnásobných vítězů II. kola ČP v letním biatlonu

Premiéru měly v Bystřici nové terče, jak pro vzduchovkové, tak i malorážné závody. „Vše pracovalo dobře, padaly jen ty terče, které byly skutečně zasažené. Lidé si myslí, že když nespadne kalibr, je to špatně. Skutečnost je taková, že terče je prostě třeba trefit,“ doplňuje s úsměvem Vojtěch Zicháček.

Nela Lušovská (29) z Rožnova pod Radhoštěm vyhrála závod s hromadným startem v kategorii nejmladších žákyň, ve sprintu pak obsadila tří pozici

“Létající” Nela Lušovská (29) z Rožnova pod Radhoštěm vyhrála závod s hromadným startem v kategorii nejmladších žákyň, ve sprintu pak obsadila třetí pozici

II. kolo ČP D+D – sobota – závody s hromadným startem
II. kolo ČP žactva – sobota – závody s hromadným startem
II. kolo ČP D+D – neděle – sprinty se štafetovou střelbou
II. kolo ČP žactva – neděle – sprinty se štafetovou střelbou

Vyrovnané pole závod s hromadným startem dorostenců  starších. S číslem 53 běží pozdější vítěz Josef Zátka z Manušic

Vyrovnané pole závodu s hromadným startem dorostenců starších. S číslem 53 běží pozdější vítěz Josef Zátka z Manušic