Reprezentace letního biatlonu dovezla medaile z prvního Mistrovství světa v Target sprintu.

29. června, 2017

O víkendu  proběhlo 1. MS v Target sprintu v německém Suhlu. Reprezentační družstvo letního biatlonu tvořila trojice mužů – Bystřický Tomáš, Tolar David a Franz Jiří. Ženy reprezentovala dvojice Schorná Pavla a Minářová Klára. Na zkušenou byla vyslána i dvojice juniorů  Majer Lukáš a Trávničková Veronika.

Z kvalifikace jednotlivců se do finálových bojů probojoval Bystřický, Tolar, Schorná a Trávničková. Umístění jednotlivců ve finále bylo pro odpovědného trenéra Zbyška Škrabala zklamáním. Schorná pátá, Bystřický sedmý, Tolar dvanáctý a Trávníčková osmá.

V nedělním závodě reprezentace dosáhla hned na dvě medaile a to i na tu nejcennější. Nejprve štafeta mužů  obsadila čtvrté místo ve složení Bystřický, Tolar a Franz. Štafeta žen získala bronzovou medaili ve složení Schorná, Minářová a Trávničková.

Bronz ženy

Vyvrcholením nedělních soutěží byl zisk zlaté medaile v soutěži družstev mixu pro mistry světa Pavlu Schornou a Tomáše Bystřického.

Mistři světa Schorná Bystřický

Poděkování patří všem sportovcům a trenérům, kteří se podíleli na přípravě tohoto prvního MS v Target sprintu. Dále poděkování patří Českému střeleckému svazu, který se aktivně účastnil administrativní přípravy této soutěže.