Reprezentanti před šampionátem na kolečkových lyžích na marodce

08. září, 2017

Start kompletní české reprezentace, tak mělo vypadat nadcházející mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě. Domácí tým však kosí nebývalá marodka. Zranění nepustí v sobotu a v neděli na start Gabrielu Koukalovou, Ondřeje Moravce, Adama Václavíka ani, bohužel, Evu Puskarčíkovou. Náhlé onemocnění skolilo Milana Žemličku, Matěje Krupčíka, Lídu Horkou nebo Markétu Davidovou. Posledně jmenované spojuje pobyt na soustředění v lyžařském tunelu v Oberhofu… a to ještě visí otazník nad startem Lucie Charvátové.

„Není to příjemná situace,“ říká šéftrenér týmu Ondřej Rybář a pokračuje: „Musíme se s ní však vyrovnat. Stále jsme ve fází přípravy, kdy se chleba ještě neláme. Samozřejmě nás to ale hodně mrzí, protože jsme se chtěli fanouškům ukázat v plné síle.“ Jisté je, že Ondřej Moravec nebo Eva Puskarčíková v Letohradě jsou a fanoušky minimálně pozdraví.

Michal Šlesingr nebude na startu Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích scházet

Michal Šlesingr nebude na startu Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích scházet

I tak bude na startu velká kvalita. O mistrovské medaile budou bojovat Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Lukáš Kristejn, Tomáš Krupčík, Veronika Vítková, Veronika Zvařičová a mnoho dalších včetně závodníků ze Slovenska, Polska nebo Moldávie.

 

PROGRAM MČR V BIATLONU NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH 2017
Pátek 8. 9. 2017
oficiální trénink 15:00 – 18:00

Sobota 9. 9. 2017
Sprinty od 9:30 hodin
Doprovodný program od cca 16:30 hodin
Večerní program od 19:00
Zakončení sobotního bloku MČR ohňostrojem (cca 22:30-23:00)

Neděle 10. 9. 2017
Stíhací závody od 9:30 hodin

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík