V mistrovské premiéře supersprintu zvítězili Veronika Vítková a Tomáš Krupčík

10. září, 2017

Zaplněná aréna v Šedivském lomu v Letohradu sledovala v sobotních nočních hodinách závody v nové mistrovské disciplíně supersprintu, který měl až do letošního roku pouze exhibiční charakter. Pět rozjížděk a dvě finále nabídly fanouškům dramatickou podívanou od prvních výstřelů až do posledních metrů. Nejvíce se dařilo Veronice Vítkové, která zvítězila v závodu žen a Tomáši Krupčíkovi, jenž se stal novým českým šampiónem mezi muži.

 

Do finále super sprintu měli jistý postup tito závodnici: pět nejlepších mužů a pět žen ze sobotního sprintu, tři nejlepší junioři a juniorky a v neposlední řadě vítězové závodů starších dorostenek a starších dorostenců. Do finále dále postoupili vždy první dva z rozjížděk, přičemž v kategorii žen byly na pořadu dvě rozjížďky, v kategorii mužů tři. Další závodníci do počtu 20 startujících pro finále postupovali časem.
Supersprint se už tradičně startuje střeleckou položkou – v duchu závodů „Le Mans“. Závodníci si mohou vybrat, zdali zahájí ležkou nebo stojkou. Střelba měla štafetový charakter, tedy s možností použít tři náboje jednotlivě.

P1920439
„Můj střelecký výkon už byl o poznání lepší, než ve sprintu, ale vím, že mě v této části biatlonu čeká ještě hodně práce.“ Zkušená česká reprezentantka vybojovala během soboty hned dva mistrovské tituly. „Mám z toho radost, ale ani ten výsledek nepřeceňuji. Vždyť spousta holek, jako Gabča, Eva nebo Jessica tady nestartovala,“ uvědomovala si, když v ruce třímala „novou mistrovskou medaili“. „Mají krásný design,“ usmívala se spokojeně. Druhá proběhla cílovou metou Anna Tkadlecová, nejmladší tvář v českém reprezentačním výběru, bronz potěšil Veroniku Zvařičovou.

Nejlepší trio supersprintu žen. Zleva: Anna Tkadlecová (2.), Veronika Vítková (1.), Veronika Zvařičová (3.)

Nejlepší trio supersprintu žen. Zleva: Anna Tkadlecová (2.), Veronika Vítková (1.), Veronika Zvařičová (3.)

Tomáš Krupčík zářil od ucha k uchu. „Sobota byl pro mě opravdu hodně povedený den! Večerní sprint jsem bral tak, že si ho především užiji, že se budu dobře bavit. A to se mi vlastně povedlo včetně toho vítězství!“ Překvapením závodu mužů bylo druhé místo juniora Dominika Štulíka ze Sportovního Gymnázia v Jablonci, třetí doběhl Tomáš Hassila ze Slovenska, český bronz bral čtvrtý v cíli Michal Krčmář. Všichni reprezentanti a reprezentantky jsou členy SKP Kornspitz.

Nejlepší trio supersprintu mužů - zleva: junior Dominik Štulík (2.), Tomáš Krupčík (1.) a Michal Krčmář (3.)

Nejlepší trio supersprintu mužů – zleva: junior Dominik Štulík (2.), Tomáš Krupčík (1.) a Michal Krčmář (celkově 4., ale 3. v MČR)

 

Výsledky MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v disciplíně Supersprint

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík