Na dveře klepe MČR v letním biatlonu žactva. V Letohradu s novinkami

13. září, 2017

Řadu novinek připravují letohradští pořadatelé pro rychle se blížící Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva, které se ve dnech 15. – 17. září uskuteční v místních areálu “Šedivský lom”. Mladí sportovci se na východě Čech sejdou už v pátek během tréninků na tratích a střelnici. Na víkend pak program připravil všem aktérům šampionátu tři disciplínysprint, štafetový závod trojic a závod s hromadným startem. Mistrovství České republiky je vypsáno pro žákovské kategorie A, B, a C.

„Asi největší novinkou bude změna směru jednotlivých tratí, a tedy i pohybu na střelnici,“ říká Jiří Faltus z pořádajícího klubu a doplňuje: „V místě původního trestného kola vzniká zázemí pro Hry Zimní olympiády dětí a mládeže 2018, které hostí Pardubický kraj.“ Trestné kolo pro MČR žactva tak bude umístěno vpravo od střelnice.

Rychlý běh a přesná muška rozhodnou o žákovských šampiónech v letním biatlonu pro roku 2017

Rychlý běh a přesná muška rozhodnou o žákovských šampiónech v letním biatlonu pro roku 2017

V areálu Šedivského lomu budou pro sportovce a jejich doprovod k dispozici dva velkokapacitní stany. „Jeden z nich by měl být určený pro veřejnost, ale vše rozhodnou povětrnostní podmínky. Prioritou je pro nás dobré zázemí pro účastníky,“ připomíná Jiří Faltus. Bezproblémová by měla být i dostupnost občerstvení.

Oficiální program bude v sobotu i v neděli zahájen už v 8:30 hodin nástřely. Program sobotních štafet začíná nástřelem ve 14:30 hodin. V šesti kategoriích je zatím přihlášeno na 315 startujících. „Věřím, že šampionát proběhne bez problémů, jako většina závodů v Letohradě. Účastníky pouze prosíme, aby dodržovali dopravní značení, protože v bezprostřední blízkosti areálu probíhají práce na stavbě kruhového objezdu,“ upozorňuje Jiří Faltus.

Letohradský areál "V Šedivském lomu"

Letohradský areál “V Šedivském lomu”, dějiště MČR v letním biatlonu žactva pro rok 2017

 

Propozice MČR v letním biatlonu žactva

 

Tomáš Hermann