V letohradských obratnostních závodech se soutěžilo o... bonbóny!

22. října, 2017

Celostátní obratnostní biatlonové závody se v polovině října uskutečnily v Letohradu. Na start se postavilo rekordních 115 dětí v kategoriích žáků a žákyň B i C. „Naším cílem je, aby děti byly všestranné, aby se pro ně pohyb na in-line bruslích nebo kolečkových lyžích stal pokud možno přirozeným,“ vysvětluje Michaela Faltusová z SK NMNM, která je společně se svým manželem Jiřím z Letohradu hybnou silou projektu. Kolečkové lyže jsou v pozdějším věku hlavním tréninkovým prostředkem biatlonistů.

Rozprava pře závody

Rozprava před závody

Malí adepti biatlonu si v rámci obratností soutěže vyzkoušeli překonávaní překážek, odšlapování na „osmičce“, vertikální obratnost, soupaže, sjezdy, výjezdy, změny terénu, atd. Přestože všechny děti závodily naplno, o umístění v obratnostních kláních nešlo. „Říkáme tomu závody o bonbóny. Sladká odměna čekala v cíli každého účastníka,“ usmívá se Michaela Faltusová a dodává. „Jsem ráda, že akce je inspirativní i pro trenéry ze všech zúčastněných klubů.“

Zkouška trati

Zkouška trati

Po obratnostních závodech čekala děti ještě střelecká vyřazovací soutěž. Většina klubů si navíc pobyt v Letohradě prodloužila až do neděle, kdy místních areál v Šedivském lomu hostil tradiční přespolní běh lyžařů. „A díky tomuto spojení jsme i na ´přespoláku´ zaznamenali rekordních účast. Startovalo 399 běžců,“ doplňuje závěrem Jiří Faltus.

Nástřel

Nástřel

Celostátní obratností závody probíhají už třetím rokem, a rekordní účast potvrzuje, že získávají na stále větší oblibě. Tentokráte na startu vedle domácích závodníků byli i žáci a žákyně z SK NMNM, Roveru Praha, Klecan, Jilemnice, KB Krkonoše, Střelky Brno, KB Moravia, Halenkovic a z dalších klubů.

A jde se na to! Cestou, necestou...

A jde se na to! Cestou i necestou…

 

Tomáš Hermann
Foto: Michaela Faltusová a Tomáš Hermann