Juniorské výběry absolvovaly soustředění v biatlonovém ráji - Obertilliachu

25. října, 2017

Vydařené dvoutýdenní soustředění v rakouském Obertilliachu za sebou mají reprezentační výběry juniorek a juniorů. „Nádherné tereziánské léto, které nás provázelo po celý pobyt, umožnilo splnit vše, co jsme měli v plánu přípravy,“ shodli se jednohlasně Jindřich Šikola, trenér juniorek, a Vlastimil Vávra, trenér juniorů. Obertilliach je díky nádherné přírodě a klidné atmosféře považován za biatlonový ráj. Koneckonců i proto si jej na dlouhou dobu za svůj domov vybral legendární Ole Einar Bjoerndalen.

Úspěšné juniorky z MČR 2017 na kolečkových lyžích ve stíhacím závodě. Zleva: Eliška Svobodová, Petra Suchá a Tereza Vinklárková

Úspěšné juniorky z MČR 2017 na kolečkových lyžích ve stíhacím závodě. Zleva: Eliška Svobodová, Petra Suchá a Tereza Vinklárková

Na rakousko-italském pomezí se připravovaly tyto dorostenky a juniorky: Markéta Davidová, Karolína Dusilová, Natálie Jurčová, Iva Křižovičová, Petra Suchá, Eliška Svobodová, Tereza Vinklárková a Tereza Voborníková. Pánskou společnost pak dámám dělali: Matěj Hájek, Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Jakub Kocián, Tomáš Mikyska, Dominik Štulík a Jakub Štvrtecký.

Jakub Štvrtecký a silové cvičení. V cílové rovince se bude hodit :-)

Jakub Štvrtecký a silové cvičení. V cílové rovince se bude hodit 🙂

Zatímco Vlastimil Vávra měl k dispozici kompletní tým, poté co sek němu připojil uzdravený Vítězslav Hornig, tak Jindřich Šikola musel řešit absence. Soustředění opustila Natálie Jurčová, kterou následně čekala operace ramene. Doma pak zůstala Eliška Teplá, jež si během klubové přípravy poranila vazy v kotníku.

České biatlonové naděje měly v idylickém Obertilliachu i nedalekých Dolomitech pestrý program. Děvčata i kluci absolvovali jak náročné tréninky v místním biatlonovém areálu, tak horské túry a výběhy po okolních kopcích nebo výjezdy na kolečkových lyžích do nekonečných alpských svahů.

Junioři po výjezdu od Toblachu k Lago Misurina...

Junioři po výjezdu od Toblachu k Lago Misurina… Zleva trenér Vlastimil Vávra, dále Vítězslav Hornig, Jakub Kocián, Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík, Dominik Štulík, Matěj Hájek, Jakub Štvrtecký a asistent Martin Kalous (v zimě servisman A týmu)

Pro oba výběry to byla poslední společná příprava „na suchu“. Počátkem listopadu už české juniorské týmy čeká soustředění na prvním sněhu ve švédském Idre. S výjimkou Markéty Davidové, jež v těchto dnech lyžuje na ledovci Dachstein, absolvují ostatní členové juniorských výběrů závody Sport&Freizeit Cupu v Jablonci nad Nisou. Tam budou startovat i závodníci SCM nebo talentovaní sportovci z dalších klubů.

Na hřebenech Karnských Alp, v pozadí Obertilliach

Junioři na hřebenech Karnských Alp, v pozadí Lienzské Dolomity a dole Obertilliach

 

Tomáš Hermann

Foto: Tomáš Hermann, Igor Lána, VLastimil Vávra a archiv juniorské reprezentace