Veronika Zvařičová čtvrtá ve druhém sprintu I. kola IBU Cupu

25. listopadu, 2017

Vypadá to, že Veronika Zvařičová to se svým olympijským snem myslí vážně. V sobotním druhém sprintu úvodního kola IBU Cupu v norském Sjusjoenu střílela osmadvacetiletá reprezentantka bezchybně a doběhla si pro krásné čtvrté místo. Výborně jí navíc sekundovala Markéta Davidová, které s jednou chybou a s třetím běžeckým časem doběhla na sedmé pozici. Žádná další děvčata už nebodovala. Ve sprintu mužů obsadil Adam Václavík 22. pozici a Ondřej Hošek skončil na 32. místě.

„Dnes to byl pro Veroniku zajímavý závod hned od počátku. Výborně běžela a díky nulové střelbě se držela na medailových pozicích. O velké stupně vítězů ji až v samém závěru připravila Herrmannová z Německa,“ přibližuje 7, 5 km dlouhý sprint trenér Marián Málek. Svůj stoprocentní střelecký výkon navíc česká reprezentantka podtrhla kvalitním během. Na trati byla 9. nejrychlejší. Před čtyřmi lety měla Veronika Zvařičová vážný úraz, loni vypadla z reprezentace a teď bojuje o návrat do „A“ týmu i o svůj olympijský sen.

"Zvařča" opět na pódiu. Hezký pohled!

“Zvařča” opět na pódiu. Hezký pohled!

Pravdou je, že ve čtvrtečním sprintu skončila až 46., ale na trati tehdy panovaly neregulérní podmínky. „Myslím, že jury to nezvládla, ten závod se neměl vůbec uskutečnit. My trenéři jsme třeba vůbec neviděli na terče a nemohli závodníkům dát žádné pokyny.“ Slova Mariána Málka podtrhuje pohled do výsledkové listiny. Dnešní vítězka Herrmannová, skončila ve čtvrtek jen těsně před Veronikou Zvařičovou na 44. příčce…

Adam Václavík je zatím nejlepší z českého kvinteta mužů v IBU Cupu. Po čtvrtečním 18. místě obsadil v dnešním sprintu 22. pořadí. „Dnes, myslím, Adam nebyl tak spokojený. Vstoje dvakrát zbytečně chyboval, rány byly ´usápnuté´,“ pokrčil rameny trenér Marek Lejsek. „Stále ho ještě také limituje v létě zlomená noha, ale bojuje s tím statečně. Nominoval jsem ho i do neděleních štafet, ale pokud bude mít bolesti, které ho trápily po závodě, tak nepoběží.“

Zlomená noha v létě hodně potrápila Adama Václavíka, ale mladý český reprezentant už je opět ve stopě a bojuje. Z českých mužů je v IBU Cupu zatím nejlepší!