Výsledky ve sprintu a stíhačce III. kola SP poslaly Evu Puskarčíkovou do „hromaďáku“!

16. prosince, 2017

Pouze Eva Puskarčíková si jako jediná z českých reprezentantek vylepšila startovní postavení, byť jen o jednu příčku, ve stíhacím závodě III. kola Světového poháru ve francouzském Le Grand Bornard. Rodačka z Harrachov obsadila 25. místo. Výsledky ze sprintu a stíhačky ji posunuly do nedělního závodu s hromadným startem! Veronice Vítkové, na startu šestnácté, závod nesedl běžecky ani střelecky. Cílem projela na 38. pozici, což je její nejhorší výsledek v této sezóně. Jessica Jislová začala dvěma nulami, ale po čtyřech chybách vstoje uhájila alespoň bod za 40. místo. Juniorka Markéta Davidová absolvovala 10 trestných kol, tedy 1500 metrů navíc, a cílem projela jako 58. v pořadí.
Poprvé v sezóně 2017/18 Vyhrála Laura Dahlmeierová z Německa, a to před Anastázií Kuzminovou ze Slovenska a třetí Italkou Lisou Vittozziovou.

Bojovný výkon vynesl Evě Puskarčíkové účast v závodě s hromadným startem

Bojovný výkon vynesl Evě Puskarčíkové účast v závodě s hromadným startem

„Holky udělaly na střelnici moc chyb, a to vyústilo ve velké množství trestných kol. Tímto způsobem se kupředu posunout nelze,“ začal s hodnocením trenér Zdeněk Vítek. „Myslím, že na Veroniku už trochu doléhá únava ze třetího trimestru,“ řekl na adresu průběžně nejlepší Češky v klasifika ci SP, která ve stíhačce měla až 50. běžecký čas, nejhorší z českého kvarteta. „Těší mě, že Eva se po zaváhání na úvodní položce dokázala zvednout, soustředit se a bojovat. Výsledkem je, že poběží hromaďák.“ Jessica Jislová pokazila dobře rozjetý závod, když po dvou položkách byla 18., na stojce. „Samozřejmě to je škoda, ale to nic nemění na tom, že Jess udělala opravdu velký pokrok. Věřím, že v podobných výkonech bude pokračovat i v další části sezóny.“ Na adresu Markéty Davidové pak trenér Zdeněk Vítek dodal. „Věkem je ještě stále juniorka. Dnes získala zkušenosti, které se jí jednou budou hodit. Nic víc bych v tom nehledal.“

Veronika Vítková se na trati trápila, ale o ona bude v neděli na startu

Veronika Vítková se na trati trápila, ale o ona bude v neděli na startu

České zajímavosti ve (a po) francouzské stíhačce:

Eva Puskarčíková pojede hromaďák (postupuje 25 nejlepších ze SP celkově a 5 nejlepších z III. kola)! K tomu ji pomohly 25. a 26. místo z Francie, a také absence některých soupeřek (Solemdalové, Domračevové, Skardinové, Višněvské, Fenneové, Hauserové, apod.), na což se ale historie neptá 😊.

-zůstaňme ještě u Evy Puskarčíkové. Na střelnici byla čtvrtá nejrychlejší, v celkovém čase 1:41 min! Ovšem rychle zvládla střelbu i Veronika Vítková 13. čas a Jessica Jislová 20. čas. Naopak Markéta Davidová byla nejpomalejší, celkově 58. s jedno minutový mankem na nejrychlejší Švýcarku Cadurischovou.

Veronika Vítková odstartovala excelentně, když po bezchybné úvodní položce ze čtyř běžela 12. Pak ale přišly chyby a propad. Postupně: 2. střelba/19.; 3./35.; 4./37.; cíl/38. …

Jessica Jislová má další bod do klasifikace SP. I když sama ví, že před stojkami bylo lépe...

Jessica Jislová má další bod do klasifikace SP. I když sama ví, že před stojkami bylo lépe…

LE GRAND BORNARD, ženy – stíhací závod na 10km
Eva Puskarčíková
25. (26. na startu) místo, odstup 2:26,7 min., střelba – 2-0-0-1, 31. běh (+1:00,8), 4. střelba (+16,0)

Veronika Vítková
38. (16.) místo, odstup 3:28,3 min., střelba – 0-1-2-1, 50. běh (+1:40,0), 13. střelba (+25,0)

Jessica Jislová
40. (24.) místo, odstup 3:33,3 min., střelba – 0-0-2-2, 44. běh (+1:29,2), 20. střelba (+29,0)

Markéta Davidová
58. (35.) místo, odstup 6:43,1 min., střelba – 3-3-2-2, 36. běh (+1:11,1), 58. střelba (+1:00,0)

Veroniku Vítkovou i Jessiku Jislovou závod hodně bolel...

Veroniku Vítkovou i Jessiku Jislovou závod hodně bolel…

LE GRAND BORNARD výsledky stíhacího závodu žen na 10km

LE GRAND BORNARD průběžné výsledky SP po sedmi z 22 závodů

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík