Úvodní kolo Českého poháru ozdobil svojí účastí i dvojnásobný olympijský medailista

30. prosince, 2017

Několik českých reprezentantů se zúčastnilo I. kola Českého poháru 2017/2018 pro kategorie dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě ve dnech 28. – 29. prosince. Největší ozdobou se pak stal start dvojnásobného olympijského medailisty Jaroslava Soukupa, který fanoušky, trenéry i sebe samého potěšil zejména nulovou střelbou. Během dvou závodních dnů vyjelo na tratě Vysočina Areny celkem 479 sportovců mezi nimi bylo i několik bulharských juniorů a juniorek.

Start závodu s hromadným startem kategorie juniorů. Zleva: Mikuláš Karlík (vítěz sprintu), Jakub Štvrtecký (pozdější vítěz) a Vítězslav Hornig.

Start závodu s hromadným startem kategorie juniorů. Zleva: Mikuláš Karlík (vítěz sprintu), Jakub Štvrtecký (pozdější vítěz) a Vítězslav Hornig

V hlavních kategoriích dosáhla na dvě prvenství Tereza Vinklárková z Letohradu, jež vyhrála jak úvodní sprint, tak i následující závod s hromadným startem. Dvojnásobnou vítězkou se mezi ženami A stala i Pavla Schorná ze Starého Města pod Landštejnem, přemožitele nenašli ani Simona Elvy (ženy B) či Marian Valek (muži B) oba z Kapslovny nebo jilemnický Petr Čech. Výborný výkon předvedl ve sprintu letohradský junior Mikuláš Karlík, jenž byl na desetikilometrové trati rychlejší než všichni muži!

Tereza Vinklárková, uprostřed, vyhrála oba závody juniorek

Tereza Vinklárková, uprostřed, vyhrála oba závody juniorek

A právě v kategorii mužů startovalo i několik reprezentantů, kteří se pod vedením Michaela Málka připravovali mezi svátky v Novém Městě na Moravě. Jestliže do sprintu nastoupila jen trojice Jan Burian, Jakub Procházka a Ondřej Šantora, tak ve závodě se hromadným startem se představili navíc i Ondřej Hošek, Jaroslav Soukup či Milan Žemlička.

Na čele závodu s hromadným startem mužů jede Milan Žemlička za ním pozdější vítěz Jaroslav Soukup, třetí Ondřej Hošek a čtvrtý Jan Burian

Na čele závodu s hromadným startem mužů jede Milan Žemlička za ním pozdější vítěz Jaroslav Soukup, třetí Ondřej Hošek a čtvrtý Jan Burian

V 15 km dlouhé závodě si skvěle počínal Jaroslav Soukup, který  během čtyř položek neminul ani jeden terč. „Závod je stále nejlepší trénink. A přestože tempo nebylo tak vysoké jako ve Světovém poháru, z bezchybné střelby mám velkou radost. Takový výsledek jsem potřeboval.“ Druhý doběhl Milan Žemlička, který až do úvodní stojky držel s Jaroslavem Soukupem krok, pak ale vždy jednou chyboval a nejzkušenější člen českého výběru se mu vzdálil. Ondřej Hošek, pátý muž vytrvalostního závodu IBU Cupu v Obertilliachu, doběhl třetí.

O Jaroslava Soukupa byl v cíli zájem nejen ze strany dopingových komisařů..., ale především mezi fanoušky

O Jaroslava Soukupa byl v cíli zájem nejen ze strany dopingových komisařů…, ale především mezi fanoušky

 

Český pohár dorostu a dospělých pokračuje druhým kolem 13. – 14. ledna v Jablonci nad Nisou, kde se bude současně bojovat i o mistrovské tituly!

 

Veškeré výsledky a průběžné pořadí Českého poháru naleznete pod tímto odkazem.

 

Tomáš Hermann