Dobrá zpráva. I statistiky potvrzují zlepšení českých mužů

05. ledna, 2018

Moc a moc toužili čeští reprezentanti v novém roce ukázat, že jejich skutečná výkonnost je jiná, než tomu bylo v prvním trimestru sezóny 2017/18. Úvodní klání roku 2018 naznačilo, že jsou na správné cestě. O první umístění v elitní desítce během této sezóny se zasloužil devátý Michal Krčmář, kterému navíc výborně sekundoval 11. Ondřej Moravec a na své lepší časy si také vzpomněl 25. Jaroslav Soukup. Vedle kvalitní střelby (tři jmenovaní udělali po jedné chybě) prokázali všichni, Tomáše Krupčíka a Adama Václavíka nevyjímaje, zejména běžecký progres.

Samozřejmě zajímavý byl i souboj o první místo. Dosud stále druhý Martin Fourcade poprvé v této sezóně porazil ve sprintu kompletní duo bratří Boeových – Tarjeije (vítěz z Oestersundu) a Johannese (vítěz z Hochfilzenu a Le Grand Bornard). K upevnění prvního místa v průběžné klasifikaci SP (i disciplíny) mu pomohl i norský krajan obou bratří Emil Hegle Svendsen, jenž skončil druhý. Johannes bral v Oberhofu třetí místo a Tarjei skončil pátý.

Michal Krčmář bojoval až do posledních metrů. Vyplatilo se!

České zajímavosti ve (a po) oberhofském sprintu:
-Běžecká umístění českých závodníků ve sprintech sezóny 2017/18 – postupně – Oestersund/ Hochfilzen/Le Grand Bornard/Oberhof:
Michal Krčmář – 34./35./32./13.;
Ondřej Moravec – 41./36./31./21.;
Jaroslav Soukup – 64./-/-/34.;
Tomáš Krupčík – 75./94./69./43.;
Adam Václavík – -/60./52./27.
Progres zaznamenalo celé kvinteto!
-Michal Krčmář stále zápasí s délkou svých střeleckých položek. Jestliže v Le Grand Bornard měl 98. čas a ztrátu 31 sekund na nejrychlejšího střelce, tak v Oberhofu to bylo 86. pořadí se ztrátou 26 sekund. Lze to považovat za progres?
-Jaroslav Soukup svým 25. místem zaznamenal nejlepší výsledek ve Světovém poháru od III. kola SP 2017/17 v NMNM, kde skončil 20. ve stíhacím závodě. „Jarda udělala úpravy na zbrani, vrátil se k těžšímu laufu a především je na tom mnohem lépe běžecky než před rokem,“ okomentoval to šéftrenér Ondřej Rybář.
-Ještě jednou Jaroslav Soukup. Pětatřicetiletý nejzkušenější člen českého výběru si skvěle rozložil síly. V I. kole měl 54. běžecký čas, ve II. byl 39. nejrychlejší a finišoval 25. nejlepším časem.
-V Poháru národů zaznamenali Češi nejlepší výsledek od sprintu v Kontiolahti 2016/17. Tehdy získali 389 bodů, dnes 378. Pamatujete? V Kontiolahti prohrál Ondra Moravec s Martinem Fourcadem jen o šest desetin sekundy! Á propos v této sezóně bylo českým maximem 317 bodů ze sprintu v Hochfilzenu.

Ondřeje Moravce mrzela první rána vleže, která nenašla cíl..

OBERHOF – výsledky českých reprezentantů ve statistikách

Michal Krčmář
9. místo, odstup 54,3 s, střelba – 0-1, 13. běh (+50,5), 86. střelba (+26,0)

Ondřej Moravec
11. místo, odstup 1:01,1 min., střelba – 1-0, 21. běh (+1:06,9), 31. střelba (+16,0)

Jaroslav Soukup
25. místo, odstup 1:32,7 min., střelba – 0-1, 34. běh (1:28,9), 47. střelba (+18,0)