Ve stíhačce mužů Michal Krčmář osmý. Jen tři desetiny sekundy od květinového pódia

06. ledna, 2018

Další kvalitní vystoupení mají za sebou Michal Krčmář a Ondřej Moravec. Ve stíhacím závodě na 12,5 km IV. kola Světového poháru v německém Oberhofu vybojoval Michal Krčmář osmé místo, pouze tři desetiny vteřiny za šestým Lukasem Hoferem z Itálie. Český biatlonista minul pouze jeden z dvaceti terčů. Ondřej Moravec, který byl na trati čtvrtý (!) nejrychlejší a minul tři terče, doběhl na třinácté pozici. Jaroslav Soukup (52.) a Tomáš Krupčík (56.) si vystoupení pokazili na střelnici. Prvně jmenovaný minul pět a druhý dokonce šest terčů. Vyhrál Martin Fourcade před norskými bratry Johannesem a Tarjeiem Boeovými.

Těsný dojezd Michala Krčmáře. V modrém šestý Hofer, v černém sedmý Weger a vzadu Michal Krčmář

Těsný dojezd Michala Krčmáře. V modrém šestý Hofer, v černém sedmý Weger a vzadu Michal Krčmář

“Michala i Ondru mohu pochválit. Skončili do patnáctého místa, zvládli bezchybně odstřílet poslední položku, a to jsou známky kvality,” řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář. “Michalovi vždy dlouho trvalo, než poprvé vystřelil, ale nezazlívám mu to. Věděl co chce, a to pokud možno střílet přesně. Z tohoto pohledu může Ondra litovat jedniček. Mohl být bez problémů v první desítce. Ovšem skončil tady 11. a 13., a to ukazuje, že na tom špatné není. A věřím, že na tom může být ještě lépe!”  

Ondřej Moravec byl na trati celkově čtvrtý nejrychlejší!

Ondřej Moravec byl na trati celkově čtvrtý nejrychlejší!

 

V průběžné klasifikaci Světového poháru poskočil Michal Krčmář na 26. příčku, Ondřej Moravec je po dnešním stíhacím závodě 31. místě. Na programu SP 2017/18 bylo zatím 10 z 22 individuálních závodů.

 

OBERHOF – výsledky stíhacího závodu mužů na 12,5 km

OBERHOF – průběžné výsledky SP

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík