České biatlonistky ve štafetě neuspěly. V Oberhofu projely cílem deváté

07. ledna, 2018

Devátá a tedy za očekáváním skončila štafeta žen Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková závodě na 4x 6 km IV. kola Světového poháru v německém Oberhofu. Z osmi položek zvládly bezchybně pouze jedinou, a to hned tu první zásluhou Evy Puskarčíkové, která pak na stojku přijela první.  Od té doby ale současně započalo české střelecké trápení, které vyústilo v jedno trestné kolo a 18 dobíjení. Že šlo v mlze a větrných poryvech střílet lépe ukázaly nejen překvapivě třetí Švédky z výsledkem 0+8. Vyhrály Francouzky (1+10) před domácím kvartetem (2+13).

„Těch dobíjení bylo mraky,“ ulevil si v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek. „Každá chyba znamenal zdržení. A když se k tomu přidal vítr, bylo nutné čekat a vteřiny dále přibývaly.“ Šestá příčka z Hochfilzenu tak zůstala hodně vzdálená. „Za solidní výsledek považujeme umístění v první osmičce,“ zopakoval Zdeněk Vítek pořadí, které je pro českou štafetu vždy hranicí mezi úspěchem a neúspěchem.

Jediný světlý okamžik české štafety na střelnici. Rychlá a bezchybná ležka Evy Puskarčíkové

Jediný světlý okamžik české štafety na střelnici. Rychlá a bezchybná ležka Evy Puskarčíkové

Z tohoto pohledu si konkurenceschopně počínala pouze Eva Puskarčíková, která na úvodním úseku obsadila sedmé místo. Jessica Jislová měla na II. úseku 11. čas, Markéta Davidová 10. a Veronika Vítková devátý.

 

OBERHOF – výsledky štafet žen na 4x 6 km

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík