Úprava programu a účasti na MČR D+D v Jablonci n/ 13.-14.1.2018

09. ledna, 2018

Z důvodu velmi špatných sněhových podmínek a nemožnosti závody přeložit do jiné lokality byly předsedou Komise biatlonu a Technickým delegátem odsouhlaseny následující změny pro II. kolo Českého poháru a původně plánované Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou.

 

Co se konkrétně mění?
  1. Závody se uskuteční jen pro dorostenecké a juniorské kategorie. Tzn. bez účasti mužů, žen a veteránských kategorií.
  2. Závody nebudou mistrovstvím ČR, ale jen Českým pohárem. Mistrovství bude uspořádáno v rámci některého z příštích závodů.
  3. Nedělní stíhací závod bude pravděpodobně nahrazen dalším/druhým sprintem. Bude potvrzeno na poradě vedoucích.
  4. Časový program s mírnou úpravou doby nástřelu zůstává beze změny. Zaktualizované propozice jsou umístěné v sekci Evidence

 

“Bohužel sníh nám i díky teplém u větrnému počasí mizí doslova před očima,” říká ředitel závodů Jan Matouš. “Závodit se bude, ale v minimalizovaném režimu. Startovat budou pouze dorostenecké a juniorské kategorie, pro které je Český pohár současně kvalifikací na mezinárodní závody.”

V areálu Mšeno – Břízky nebudou k dispozici ani standardní okruhy. “Závodní  tratě máme situované přibližně mezi biatlonový a lyžařský stadion.  I tak budou tratě regulérní, kvalitní a náročné,” upozorňuje Jan Matouš.  Pravděpodobně netradiční bude i startovní interval. “Uvažujeme, že v sobotu se bude startovat s minutovými odstupy. Zjistíme tak, jaká je prostupnost tratí a zamezíme případným kolizím. Vycházíme z toho, že se pohybujeme v omezeném, provizorním  prostoru.”     

 

Jan Skřička

Tomáš Hermann