Osmé místo štafety mužů z Ruhpoldingu je nejlepším výsledkem v sezóně

12. ledna, 2018

V netradiční sestavě nastoupila česká štafeta mužů do závodu na 4×7,5 km V. kola Světového poháru v Ruhpoldingu. A závod se českým biatlonistům, alespoň na štafetové poměry této sezóny, povedl. Čtveřice Ondřej Hošek, Michal Krčmář, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec obsadila 8. místo. A to je po 16. příčce z Hochfilzenu a 14. pozici z Oberhofu (ještě k tomu se stažením ze závodu) nejlepší výsledek sezóny. Vyhráli Norové před Francií a ruskou štafetou.

Ondřej Hošek dobíjel jednou vleže a dvakrát vstoje a předával na 19. místě s odstupem 47,6 sekundy. Michal Krčmář musel dobíjet hned třikrát vleže a i přes bezchybnou stojku narostla jeho ztráta na 1:36,2 minuty. Michala Šlesingra vyslal na trať z 18. místa. A nejzkušenější muž českého výběru i přes dvě dobíjení vstoje vytáhl štafetu na osmé místo! Rodák z Letohradu se tak stal „českým mužem závodu“! Ondřej Moravec pak osmé místo udržel, byť na sedmou Itálii nám v cíli scházelo jen sedm sekund!

Ondřej Hošek v dnešních štafetách obstál. Jeho odstup na I. úseku 47,6 sekundy byl výrazně menší, než odstup Michala Šlesingra v Hochfilzenu (2:23,8) nebo Tomáše Krupčíka v Oberhofu (3:08,7)

Ondřej Hošek v dnešních štafetách obstál. Jeho odstup na I. úseku 47,6 sekundy byl výrazně menší, než odstup Michala Šlesingra v Hochfilzenu (2:23,8) nebo Tomáše Krupčíka v Oberhofu (3:08,7)

„Osmé místo je pro nás určitá povinnost, ale po průběhu dnešního závodu i dobrým výsledkem. Těší mě, že i výkon štafety ukazuje na lepší formu našich závodníků,“ řekl České televizi trenér Michael Málek. „Ondra Hošek odvedl to, co jsme od něho čekali. Ano, mohlo to být o jedno, dvě dobíjení navíc, ale celkově si se svým úsekem a při svých zkušenostech poradil dobře. Naopak určitě víc jsme čekali od Michala Krčmáře. Na druhém úseku jsme měli ztrátu stáhnout nebo udržet, ale ona narostla na dvojnásobek. Tři chyby a pomalá střelba vleže představovaly okamžiky, které se mu nepovedly.“

Finišmani Michal Šlesingr a Ondřej Moravec dosáhli čtvrtých běžeckých časů a zasloužili se o slušné osmé místo a důležitou porci bodů do Poháru národů.

 

RUHPOLDING – výsledky štafet mužů na 4x 7,5 km V. kola SP

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík