Potvrzeno: Gabriela Koukalová nebude startovat na olympijských hrách

12. ledna, 2018

Gabriela Koukalová nebude kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům startovat na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Loňská mistryně světa a nejlepší česká sportovkyně loňského roku měla patřit k českým medailovým nadějím. Kvůli problémům s lýtky ale do letošního Světového poháru vůbec nezasáhla a situace nezlepšila ani měsíc před začátkem her.

“Současný zdravotní stav Koukalové nedovolí přípravu v plné zátěži. Potíže přetrvávají. Proto jsme se domluvili, že tuto sezonu vynechá. Rozhodnutí nebylo lehké. Probrali jsme společně s Gábinou a trenérem Rybářem všechny možnosti. Vzhledem k našim ambicím mě tato situace mrzí, ale zdraví je přednější. Gabriela nyní podstoupí léčbu u doktora Pavla Koláře a do této sezony už nezasáhne,” uvedl prezident Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Gabriela Koukalová se svými křišťálovými glóby za sezónu 2016/17

Gabriela Koukalová se svými křišťálovými glóby za sezónu 2016/17

Osmadvacetiletá držitelka dvou stříbrných medailí z olympijských her 2014 se v posledním měsíci připravovala individuálně. “Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí, protože olympiáda je vrcholem každého sportovce,” řekla nejlepší česká sportovkyně za rok 2017.

Rozhodnutí nese těžce i šéftrenér českých biatlonistů Ondřej Rybář. “Mrzí mě to, ale v současném stavu není Gabča navzdory jejímu úsilí i snaze celého podpůrného týmu schopna závodit,” dodal šéftrenér.

 

*****
English version

CONFIRMED: GABRIELA KOUKALOVÁ MISSES OLYMPIC GAMES

Gabriela Koukalová will not compete in the Olympic Games in Pchjongchang, South Korea due to persistent health problems. Last year’s World Champion and the best Czech Republic’s athlete of 2017 was to be one of the Czech medal hopes. However, due to calf problems, Koukalová could not do a single start in the World Cup this year and the situation hasn’t improved at all with just one month to the Games.

 

“The current state of Koukalová’s health does not allow her to do full training loads, so we have agreed to call this season off. The decision has not been easy at all. Gábina, her coach Rybář and I have discussed all the options. I am sorry about the situation, we’ve really had the highest ambitions, but Gabriela’s good health is clear priority. Gabriela will now undergo treatment with Dr. Pavel Kolář and will not compete in the rest of the season,” said President of the Czech Biathlon Union Jiří Hamza.

 

The 28-year-old holder of two silver medals from the 2014 Olympic Games has been preparing individually in the last month. “I tried to do my best to return. Unfortunately, I could not train as I had hoped. I’m very disappointed about the situation because the Olympics is the very top event for every athlete,” said the best Czech Republic’s athlete of 2017.

The decision has been also very frustrating for the headcoach of the Czech Biathlon Team Ondřej Rybář. “I’m sorry, but Gabča is really not able to compete in the current state of her health… despite all her efforts and all the efforts of the whole support team,” added the headcoach.

 

Foto: Petr Slavík