Paráda Veroniky Vítkové. Ve strhujícím závodě s hromadným startem vybojovala bronz!

14. ledna, 2018

Vynikající formu posledních dnů a týdnů přetavila v další medailový úspěch Veronika Vítková. Nejzkušenější žena českého výběru v závodě s hromadným startem na 12,5 km vybojovala třetí místo a podruhé v této sezóně dosáhla na stupně vítězů.  Třetí už skončila ve sprintu v Oberhofu. Rodačka z Jilemnice výborně běžela, na trati byla šestá nejrychlejší, tak i skvěle střílela. Měla sedmý čas střelby a minula jen dva z dvaceti terčů. Závod se nevydařil Evě Puskarčíkové, která doběhla, stejně jako před měsíce ve Francii na 30. místě.  V dramatickém závěru, kdy o stupně vítězů usilovaly čtyři biatlonistky, byla nejsilnější Kaisa Maekaeraeinenová, druhá doběhla Laura Dahlmaierová. Čtvrtá příčka nakonec zbyla na Kanaďanku Rossanu Crawfordovou. Tu Veronika předstihla až v cílovém prostoru.

Dramatický dojezd závodu s hromadným startem žen. Veronika finišuje zcela vlevo

Dramatický dojezd závodu s hromadným startem žen. Veronika finišuje zcela vlevo

“Tak to byl od Veroniky vyloženě super závod,” řekl uznale v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek. “Verča sice dvakrát minula terč, ale to nebylo až tolik rozhodující, protože na trati neuvěřitelně bojovala. Když ji ve stoupání poodjely Kaisa s Laurou, nic nevzdala a dále tvrdě pracovala. Držela ten samý odstup. A v závěru mě překvapila, už jsem nevěřil, že Kanaďanku dá. Neuvěřitelně se zmáčkla.” 

Veronice Vítkové se oči smály štěstím. “Snažila jsem se soustředit na závěrečnou položku. Závod byl vyrovnaný a dalo se naní hodně získat. To se i potvrdilo. V posledním kole jsem už toho měla plné zuby,a tak jsem moc ráda, jak to dopadlo. Na Rossanu jsem si věřila, i když jsem ji předstihla až v samém závěru.” Za svůj úspěch poděkovala i českým fanoušků. “Všude kolem trati jich bylo plno. Moc mi pomohli.”

 

RUHPOLDING – výsledky závodu s hromadným startem žen na 12,5 km

RUHPOLDING – průběžné pořadí Světového poháru po 12 z 22 závodů 

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík