Víte, že Veronika Vítková bojuje ve sprintu o malý křišťálový glóbus? … a jiné zajímavosti!

18. ledna, 2018

Veronika Vítková skončila potřetí v sezóně třetí, Jessica Jislová si zajela 15. místem osobní maximum, Eva Puskarčíková potvrdila svoji střeleckou rychlost dalším pořadím v elitní desítce. České biatlonistky byly ve čtvrtečním sprintu VI. kola Světového poháru vidět! Dokládá to bodových zisk v Poháru národů. Děvčata mají na kontě 392 body, je to jejich nejlepší výsledek v sezóně a vyrovnaný výsledek sprintu finále SP v Oslu uplynulou sezónu. A mimochodem dnes byly Češky třetí nejlepší za Německem (417) a Francií (393). Průběžně jsou osmé, ale jen 48 bodů za 7. Švédkami a 57 bodů za 6. Norkami.

Radost českých servismanů Žiďase a Plechyho! Dílo celého jejich týmu se daří!

Radost českých servismanů Žiďase a Plechyho! Dílo celého jejich týmu se daří! Márty a Vojta by jistě souhlasili!

České zajímavosti ve (a po) antholzském sprintu:
-Veronika Vítková si zajela v Anterselvě své osobní maximum. Třetí místo pro ni představuje v Jižním Tyrolsku první stupně vítězů v individuálním závodě. Dosud byla nejlépe osmá ve stejné disciplíně v sezóně 2015/16
-Dvě třetí místa po sobě (Pamatujete ještě dramatický finiš hromaďáku v Ruhpoldingu?) vynesla Veroniku Vítkovou už na průběžnou šestou příčku v klasifikaci Světového poháru po 13 z 22 hodnocených závodů.
-Víte, která disciplína se objevuje ve Světovém poháru nejčastěji? Je to sprint. V této sezóně se běží osmkrát (stíhačka sedmkrát). Nyní mají biatlonistky za sebou pět závodů. V boji o malý křišťálový glóbus je nejlepší Anastázia Kuzminová ze Slovenska (223 body), a druhá už je Veronika (!) se 177 body. Třetí příčka pak patří Kaise Maekaeraeinenová z Finska se 172 body. Finka dnes doběhla až 26.
-Víte, co mají společného Kaisa, Veronika a Anais Bescondová z Francie. Tyto tři ženy jsou jedinými, které dosud bodovaly ve všech 13 z 22 závodů Světového poháru. Finka je v průběžné klasifikaci první, Veronice patří už zmiňované šesté místo a Anais drží osmou pozici. Ostatní buď skončily minimálně jednou mimo bodované příčky, nebo z různých příčin nestartovaly ve všech závodech.
-Před touto sezónou byla nejlepším výsledkem Jessiky Jislové ve Světovém poháru 34. příčka z Canmore v sezóně 2015/16. Loni dokonce vůbec nebodovala. Naopak v této sezóně si už pro body doběhla třikrát. Nejprve si vylepšila své maximum 24. pozicí ve sprintu v Annecy a dnes příjemně překvapila 15. místem v dalším sprintu. V Obou případech střílela bezchybně! Jeden bod pak získala za 40. pořadí ve stíhačce v Annecy.
-Eva Puskarčíková opakovaně dokazuje, že patří k nejrychlejším střelkyním ve startovním poli. Eva absolvovala 12 závodů SP, chyběla pouze ve stíhačce v Hochfilzenu, z toho 7x dosáhla časem střelby do Top Ten! Dvakrát vyhrála, paradoxně při 30. místech v hromaďácích…, jednou skončila 4. (stíhačka Aneccy), 2x byla 5. (stíhačka Oestersund, vytrvalostní závod Ruhpolding) a 2x 7. (vytrvalostní závod Oestersund a sprint Anterselva)
-Na druhém konci výsledkové listiny rychlosti střelby se ve sprintu v Anterselvě objevila Veronika Zvařičová. Obsadila úplně poslední 103. místo, když její ztráta na nejrychlejší střelbu činila až neuvěřitelných 1:01 minuty. To znamená, že její střelecký čas byl celkový čas 1:47 minuty! Nechce se ani věřit, že kdyby zastřílela zcela podprůměrně, postoupila by do stíhacího závodu, a kdyby zastřílela svůj standard, dotýkala by se bodů…

Úsměv Veronice Vítkové sluší. Co myslíte?

ANZHOLZ/ANTERSELVA – výsledky českých reprezentantek ve statistikách
Veronika Vítková
3. místo, odstup 20,6 s, střelba – 0-0, 12. běh (+28,2), 18. střelba (+10,0 s)
„Anterselva hodně bolí, ale myslím, že bolí každého. V tom je spravedlivá. Jsem moc šťastná, že jsem se tady konečně prosadila. Do závodu jsem šla s tím, že mohu jen překvapit… a ono se to skutečně povedlo! Ještě větší radost mám však z toho, jak se mi nyní daří převádět do výsledků dřinu, kterou jsme absolvovali kolem vánočních a novoročních svátků. Pomáhají mi k tomu navíc dvě věci. Jsem v pohodě hlavou a moc si cením rad svého přítele Marka Lejska. Dnes se tu nečekaně objevil, když přijel na otočku ze soustředí „B týmu“ v Martellu. Mile mě překvapil…“

To byla jízda! Jessica Jislová dnes překvapila i potěšila bezchybným výkonem a osobním maximem!

Jessica Jislová
15. místo, odstup 1:07,8 min., střelba – 0-0, 43. běh (+1:04,7), 50. střelba (+17,0)
„Nadmořská výška mi problémy nedělá, takže ani Anterselva mi nevadí. I když je pravdou, že síly tu docházejí opravdu hodně rychle. O tom jsem se v posledním kole sama přesvědčila. Ale po dnešním výsledku se mi tady líbí ještě mnohem víc!“

Eva Puskarčíková možná čekala jiné vyznění závodu... Ale rodačka z Harrachově to v sobě prostě má.  Ještě všichni uvidíme!

Eva Puskarčíková možná čekala jiné vyznění závodu… Ale rodačka z Harrachově to v sobě prostě má. Ještě všichni uvidíme!

Eva Puskarčíková
23. místo, odstup 1:27,3 min., střelba – 0-2, 25. běh (+47,1), 7. střelba (+5,0)
„Bylo mi strašně špatně, motala se mi hlava. Tak těžkou stojku jsem snad ještě nikdy nestřílela. Věřím, že lepší střelbu si schovávám na jindy.“

Markéta Davidová
„Mrzí mě ta poslední rána vstoje. Tu jsem neměla odkládat, předržovat. Jednak jsem terč stejně netrefila a navíc jsem ztratila hodně sekund a zřejmě tak i body… Ve vysoké výšce se závodí vždy obtížně, a poslední kolo to byl pro mě úplně očistec. Už jsem skoro neviděla, ani si nepamatuji, jak jsem projela cílem.“

Veronika Zvařičová
71. místo, odstup 2:41,0 min., střelba – 0-0, 74. běh (+1:52,7), 103. střelba (+1:01,0)
„Přesnost střelby byla OK, ale tím všechna radost končí, protože jsem střílela neuvěřitelně, neuvěřitelně dlouho. Měla jsem mžitky před očima, bylo to hodně na náhodu. Navíc i na trati jsem byla tragická. Závod mi vůbec nesedl.“