Michal Šlesingr se posunul ve stíhačce o 31 míst. Zlepšil se i Adam Václavík, propadl Ondřej Moravec

20. ledna, 2018

Dvěma chybami zahájil stíhací závod mužů na 10 km Ondřej Moravec a z nadějné 10. pozice po startu se po první položce rázem propadl na 37. příčku… V cíli pak byl 43. v pořadí. Nejlepším z českých biatlonistů se tak na 12,5 km dlouhé trati stal Michal Šlesingr, jenž odstartoval s číslem 55. Devatenácti ranami trefil vždy terč, až ta poslední dvacátá šla mimo… I tak předběhl celkem 31 soupeřů a byl z toho posun 24. místo! Nejlepší střelecký výsledek ve čtyřpoložkovém závodě zaznamenal Adam Václavík. Minul pouze jeden terč a doběhl 34., když startoval až z 58. místa. S více než minutovým náskokem vyhrál nedostižný Johannes Thingnes Boe, druhý skončil Martin Fourcade a třetí Anton Šipulin.

„Michal už v Ruhpoldingu předvedl, že střelecky ožil. Z jeho současné stability máme radost. Věřme, že mu vydrží co nejdéle. Adam už ve sprintu naznačil, že běžecky se dostává do formy a dnes se konečně i trefil. Na střelnici ukázal přesně to, co umí v tréninku. Cením si toho, že zvládl celý čtyřpoložkový závod. To mu pomůže. A Ondra? V úvodní položce měl rány vpravo. Když se v tak vyrovnaném závodě začne dvěma trestnými koly, je o neúspěchu de facto rozhodnuto,“ vyhodnotil vystoupení českých reprezentantů šéftrenér týmu Ondřej Rybář.