Biatlonové mládí míří do Vysočina Areny. Čeká je III. kolo Junior IBU Cupu

23. ledna, 2018

Třetí kolo Junior IBU Cupu měly původně hostit lázně Duszniky Zdrój na polské straně Orlických hor. Juniorská elita se však nakonec ve dnech 25. – 27. ledna sejde v Novém Městě na Moravě. „Kvůli nedostatku sněhu nebyli Poláci schopni závody uspořádat a my jsme byli připraveni,“ vysvětlil jednoduše prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza, proč se Vysočina Arena ujala organizace. „Nikdo ve středoevropské regionu nedokázal tak rychle zareagovat.“

Současně to znamená, že v Novém Městě se v tomto roce uskuteční tři významné biatlonové akce. Vedle neplánovaného Junior IBU Cupu je to Mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích 22. – 26. 8. a pak především III. kolo Světového poháru v prozatímním termínu 19. – 23. 12. 2018. Na prosincový Světový pohár už jsou v prodeji permanentní vstupenky!

Na přípravu Junior IBU Cupu měli novoměstští pořadatelé necelé tři týdny. „Pro nás určitě hrálo důležitou roli, že jsme měli volný termín a připravené tratě,“ dodává ředitel závodů Vlastimil Jakeš. „Ale v organizaci samozřejmě musíme improvizovat. Protože standardně na přípravu počítáme dva až tři měsíce, nyní je to stejný počet týdnů. Co nestihneme, to prostě nebude. Zaměřujeme se tedy na věci, které jsou nezbytné pro zdárný chod závodů.“

Oříškem bylo vyřešit ubytování, jelikož na Vysočinu zamíří kolem 26 reprezentačních týmů. „Ihned jsme se spojili s hoteliéry a dalšími ubytovateli. Trochu nám pomohlo, že sněhové podmínky nebyly optimální a řada běžných hostů své pobyty odhlásila,“ upřesňuje Vlastimil Jakeš.

Jak jsme již informovali, ve Vysočina Areně se představí celkem čtrnáct českých juniorských reprezentantů.

Nominace na Junior IBU Cup v NMNM
Junioři: Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Vitězslav Hornig, Jakub Kocián, Dominik Štulík, Tomáš Mikyska, Jonáš Mareček.
Juniorky: Tereza Vinklárková, Petra Suchá, Iva Křižovičová, Eliška Svobodová, Tereza Voborníková, Karolína Dusilová, Eliška Teplá.

Šest nejlepších z tohoto výběru pak zamíří na Otevřené mistrovství Evropy, které se ve dnech 30. 1. – 4. 2. bude hostit slovinská Pokljuka.

Program ve Vysočina Areně odstartují ve čtvrtek 25. 1. oficiální tréninky. V pátek i v sobotu jsou pak na programu závody ve sprintu. Startuje se vždy v 10:00 hodin (juniorky) a ve 13:00 hodin (junioři).

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík