Harrachov hostil III. kolo Českého poháru dorostu a dospělých

06. února, 2018

Třetí kolo Českého poháru se o víkendu 2. – 3. února odehrálo v Harrachově. Na programu byla v sobotu tentokrát i nejstarší biatlonová disciplína vytrvalostní závod. Mezi 182 startujícími pouze dva závodníci dokázali během čtyř položek střílet bezchybně, a to vítězný starší dorostenec Ondřej Mánek z SKS Vimperk a šestý junior Lukáš Dvořák z SK Rover Praha. Neděle pak patřila sprintům. Jen dvě dívky  zvítězily po oba dny, a to mladší dorostenka Gabriela Masaříková z SKP Kornspitz a juniorka Natálie Jurčová z Letohradu.

Na startu se objevilo o několik závodníků z reprezentační zálohy. Po oba dny byl nejlepší Tomáš Vojík, kterému na paty šlapal Jakub Procházka.

 

V plném proudu jsou též dorostenecké soutěže našich partnerů.

V boji o žluté startovní číslo Viessmann jsou na tom dle žebříčku nyní nejlépe: Agáta Svobodová (dorostenky A), Karolína Dusilová (dorostenky B) obě z SKP Kornspitz, Miloš Pokorný (dorostenci A) z Jilemnice a Jonáš Mareček (dorostenci B) z SK NMNM.

Průběžné pořadí Českého poháru v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých

 

Ve střelecké soutěži Hamé o červený trikot, kde se společně započítávají výsledky dorostenek A i B a dorostenců A i B si zatím nejlépe vedou Magdelana Bergerová z Jilemnice a Ondřej Mánek z SKS Vimperk, který po čtyřech „nulách“ ve vytrvalostním závodě vystřídal ve vedení jilemnického Marka Grusze.

Střelecká soutěž HAMÉ 2017-18

 

Tomáš Hermann