V Letohradě proběhly Závody olympijských nadějí a SCM Open

19. února, 2018

Dva v jednom, tak by šlo nazvat sportovní klání, které o víkendu 17. – 18. února proběhly v letohradském areálu Šedivského lomu. Na programu byly Závody olympijských nedají, které jsou určeny dorosteneckým závodníkům ze zemí Visegrádské čtyřky, a také domácí soutěže SCM Open. Závodilo se ve sprintu a stíhacích závodech.

V Letohradě zazářilo několik „hvězdiček“. Výbornou formu ukázala Gabriela Masaříková (na horním snímku) v kategorii mladších dorostenek (A), jež suverénně vyhrála jak sobotní sprinty, tak i nedělní stíhačky, a to platilo jak pro Závody olympijských nadějí, tak i SCM Open. V Závodech olympijských nadějí dvakrát zvítězili také Ondřej Mánek (dorostenci starší – B) a Tereza Jandová (dorostenky – B), v rámci SCM Open však vždy našli domácí české přemožitele. Jedinou kategoriií, kde měli převahu zahraniční účastníci, byli dorostenci mladší (A). Tam po oba dny vyhrál Marcin Zawól z Polska.

Pro letohradskou juniorku Terezu Vinklárkovou byly závody SCM Open posledním testem formy před MSJ 2018

V rámci SCM Open se představili i čeští dorostenci a junioři, kteří se chystají na blížící se mistrovství světa v estonské Otepää. V juniorech dvakrát zvítězil Václav Červenka z SK NMNM, jenž ovšem na mezinárodních soutěžích reprezentuje Spojené státy. Z českých závodníků byl jednou nejlepší Mikuláš Karlík, podruhé Vítězslav Hornig. Mezi juniorkami vyhrála sprint Tereza Vinklárková, stíhačka vyšla nejlépe Tereze Voborníkové, která si k juniorkám „odskočila“ z dorostenecké kategorie.

Jak průběh závodů ukázal, na rozšířených tratích v Šedivském lomu lze uspořádat i kvalitní závody volnou technikou.

 

Výsledky Závodů olympijských nadějí a SCP Open    

 

Tomáš Hermann

Foto: Igor Lána