Olympiáda v Pchjongčchangu vrcholí, Mistrovství České republiky žactva v NMNM startuje!

23. února, 2018

Vnímáte tu paralelu? V korejském Pchjončchangu právě v pátek vyvrcholí štafetovými závody mužů na 4x 7,5 km biatlonový program XXIII. olympijských her. Naopak první vrchol domácí biatlonové sezóny odstartuje také v pátek 23. února v Novém Městě na Moravě. Vysočina Arena hostí Mistrovství České republiky žactva. V úvodní disciplíně, štafetách dvojic, se představí možní nástupci Ondřeje Moravce, Michala Šlesingra, Jaroslava Soukupa, Michala Krčmáře… Našich nadějí v olympijském závodě. 

Co je v NMNM na programu? V pátek to jsou štafety dvojic se startem v 15:00 hodin. Sobota je vyhrazena závodům s hromadným startem. Přičemž po oba dny se bude závodit volnou technikou. V neděli pak jsou na programu sprinty, které se poběží klasicky. Starty víkendových závodů jsou vždy v 10:00 hodin.

 

UPŘESNĚNÍ PRO MČR ŽACTVA
Po některých nejasnostech k nadcházejícímu MČR žáků uvádíme následující doplňující informace:
• Vzhledem k počtu startujících závodníků v kategorii CB1 se v této kategorii povoluje i start žáků, kteří dosáhli v sezoně III. VT.
• Vedoucí výprav upřesní v pátek během tréninku přihlášky štafet do 10,00 hod. Důvodem je příprava startovní listiny kvůli společnému mazání lyží.
• Lyže ke společnému mazání se budou odevzdávat v pátek po poradě – cca v 11,30 hod.
• Štafety dvojic jsou vypsány pro 4 kategorie: ŽCB – ŽKB – ŽCC – ŽKC, s možností „postaršení“ závodníka do vyšší kategorie.

 

Propozice k MČR žactva 2018

 

Tomáš Hermann, Ivo Malý

Foto: Igor Lána