Zimní sezóna vrcholí. NMNM hostí domácí šampionát dorostu a dospělých

08. března, 2018

Ještě dva vrcholy má před sebou domácí biatlonová sezóna. Tim první je Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, které se odehraje 9. – 11. března v Novém Městě na Moravě. Za dva týdny, konkrétně 24. března, se pak i za účasti reprezentantů uskuteční v Jablonci nad Nisou exhibice a MČR v supersprintu. Dejme nyní přednost dění ve Vysočina Areně. Tam jsou na programu tři závody. V pátek závody smíšených dvojic, v sobotu sprinty a v neděli stíhací závody.

Oficiální tréninky jsou na programu v pátek dopoledne mezi 9.00 – 11.00 hodin. Nástřel pro závod smíšených dvojic proběhne od 14.00, start závodu je pak stanoven na 15.00 hodin. V sobotu a v neděli se nástřely uskuteční od 9:00, první závodníci vyběhnou na trať vždy v 10.00 hodin.

Mezi účastníky nebudou chybět úspěšní závodníci z nedávného Mistrovství světa juniorů a dorostu. Stříbrná štafeta dorostenců – Vítězslav Hornig, Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík. Pátá nejlepší dorostenka ze sprintu Tereza Voborníková či šestý junior vytrvalostního závodu Jakub Štvrtecký.

Na startu budou i členové stříbrné štafety dorostenců z nedávného MSJ&D

Představí se také mladí reprezentanti, kteří nejsou v nominaci na dvě závěrečná kola IBU Cupu, a to Jan Burian, Jakub Procházka, Ondřej Šantora či Tomáš Vojík. Bohužel mimo hru už je nemocný Milan Žemlička. Startovat nebude ani juniorská mistryně světa Markéta Davidová, kterou čeká ještě účast na VIII. kole Světového poháru v Oslu.

Šampionátem také vyvrcholí soutěže našich partnerů. V soutěži Viessmann budou žluté trikoty vedoucích závodníků Českého poháru hájit: Agáta Svobodová (dorostenky A), Karolína Dusilová (dorostenky B) obě z SKP Kornspitz, Miloš Pokorný (dorostenci A) z Jilemnice a Jonáš Mareček (dorostenci B) z SK NMNM. Ve střelecké soutěži Hamé o červený trikot, kde se společně započítávají výsledky dorostenek A i B a dorostenců A i B si zatím nejlépe vedou Magdelana Bergerová z Jilemnice a Ondřej Mánek z SKS Vimperk.

 

Propozice MČR dorostu a dospělých v NMNM 2018

 

 

Tomáš Hermann

 

Foto: Igor Lána a Jiří V. Novotný