Jilemnická Tereza Voborníková nejúspěšnější účastnicí MČR v biatlonu ve Vysočina Areně

12. března, 2018

Talenty a naděje se sjely do Nového Města na Moravě, které ve dnech 9. – 11. března hostilo mistrovství České republiky v biatlonu pro kategorie, dorostu, juniorů a dospělých. Jestliže páteční štafety měly ještě alespoň trochu zimní charakter, tak nedělní stíhací závody probíhaly za májových teplot. Po tři dny šampionátů vyběhlo na tratě téměř 450 startujících, kteří bojovali celkem o 27 sad medailí. Tři sady se rozdělovaly ve štafetách smíšených dvojic, a vždy po 12 v individuálních závodech – sobotních sprintech a neděleních stíhačkách.

Medailistům předával cenné kovy prezident Českého svazu biatlonu pan Jiří Hamza. Na snímku přebírá stříbro juniorka Tereza Vinklárková z Letohradu

Nejúspěšnější startující se stala jilemnická Tereza Voborníková (na úvodním snímku). Pátá dorostenka z nedávného MSJ&D v Estonsku nenašla ani jednou přemožitele resp. přemožitelku a vybojovala tři zlaté medaile! Sbírkou tří cenných kovů se může pochlubit také dorostenec B Josef Němeček (SKP) Kornspitz, který má zlato ze sprintu a stříbra ze štafet a stíhacího závodu. Na dvě zlaté dosáhly Agáta Svobodová (SKP Kornpsitz) v kategorii dorostenek A a Pavla Schorná (Staré Město p/L), jednou mezi ženami A a jednou ve smíšené štafetě společně s manželem Lubošem.  

Dvojnásobnými mistry jsou ve veteránských kategoriích Radka Coufalová (Ostrava – ženy B), Ivana Nováková (Ostrava – ženy C) a Marian Valek (Kapslovna – muži B). V dobře obsazené kategorii mužů, na startu byli i závodníci reprezentace B, se o stupně vítězů podělili sportovci SKP Kornspitz- ve sprintu Jan Burian, Ondřej Šantora, David Tolar; ve stíhacích závodech David Tolar, Tomáš Vojík, Jan Burian.  

Junior Mikuláš Karlík z Letohradu právě míří do cíle stíhacího závodu

 

Společně se šampionátem vyvrcholily také soutěže našich partnerů. O žlutý trikot se bojovalo v soutěži Viessmann. Uspěli nejlepší závodníci dorosteneckých kategorií v pořadí Českého poháru. Mezi dorostenkami A to byla Agáta Svobodová (SKP Kornspitz), mezi dorostenci A Miloš Pokorný, mezi dorostenkami B Tereza Voborníková (oba z Jilemnice) a v kategorii dorostenců B vyhrál Jonáš Mareček (SK NMNM).

Výsledky Českého poháru, soutěž jednotlivců

Nejúspěšnější dorostenci v soutěži o žlutý trikot Viessmann. Zleva: Miloš Pokorný, Tereza Voborníková, Agáta Svobodová a Jonáš Mareček

 

Dorostencům je také určena soutěž Hamé o červený trikot nejlepšího střelce. Tam hodnotí společně dorostenci A i B a dorostenky A i B. Vítězi se stali Magdalena Bergerová z Jilemenice a Ondřej Mánek z klubu SKS Vimperk.  

Střelecká soutěž HAMÉ 2017-18

Magdalena Bergerová a Ondřej Mánek uspěli v dorostenecké soutěži Hamé o nejlepšího střelce

 

Posledním vrcholným závodem sezóny bude Mistrovství České republiky a exhibice za účasti reprezentantů. Závody se uskuteční v sobotu 24. března v Jablonci nad Nisou.

Výsledky MČR v biatlonu, NMNM 2018 – dorost, junioři, dospělí

 

Trio nejlepších dorostenců starších ze stíhacího závodu: zleva 2. Josef Němeček, 1. Jonáš Mareček, 3. Josef Kabrda

 

Tomáš Hermann

Foto: Igor Lána