VIII. kolo Světového poháru v Oslu odstartovaly sprinty. Veronika Vítková jedenáctá

15. března, 2018

Jedenácté místo Veroniky Vítkové a osmnáctá příčka Evy Puskarčíkové, to jsou nejlepší výsledky českých biatlonistů v dnešních sprintech VIII. kola Světového poháru na tratích v norském Holmenkollenu. Na bodované příčky se prosadily ještě 29. Ondřej Moravec a 37. Michal Krčmář. Ostatní reprezentanti už do stíhacích závodů nepostoupili. Jessica Jislová skončila 71., Markéta Davidová 79., Veronika Zvařičová 88., Jaroslav Soukup 65., Jakub Štvrtecký 80. a Adam Václavík 90. Sprint žen na 7,5 km vyhrála Anastázia Kuzminová ze Slovenska, na desetikilometrové trati mužů triumfoval poprvé v kariéře Henrik L´Abee-Lund z Norska.

„Opravdu těžko se nám výsledky hodnotí. Víme, že když Ondra dá za nula a Michal za jedna a umístí se ve třetí respektive čtvrté desítce, je něco špatně. Je tu těžký, tupý sníh, náročná trať, výrazné rozdíly mezi jednotlivými závodníky. Přemýšlíme s trenéry, co bylo z našeho pohledu špatně. Dosáhly jsem výsledků, o kterých nemůže říci, že je chceme vidět,“ trápilo vystoupení českého výběru i šéftrenéra Ondřeje Rybáře. Konkurenceschopný běžecké čas dosáhli pouze Veronika Vítková (17.) a Adam Václavík (27.). Běžecké časy ostatních členů týmu se pohybovaly mezi 46. – 92. příčkou.

Jakub Štvrtecký má právě za sebou svoji premiérovou položku ve Světovém poháru. Byla za 150 metrů…

Premiéru ve Světovém poháru si odbyl teprve devatenáctiletý Jakub Štvrtecký. „Líbil se mi Kubův běžecký projev. Byl živý a Kuba dokázal držet tempo. Zažil atmosféru, získal zkušenosti, a věřím, že jej účast ve Světovém poháru motivuje a posune dále,“ dodala na adresu letohradského biatlonisty Ondřej Rybář.

Veroniku Vítkovou nejvíce samozřejmě mrzela poslední rána… „Té je opravdu škoda. Nevěřila si na to vystřelit tu ránu hned, pozdržela jsem ji a pak jsem za tou ránou skočila a strhla ji dolů. Bohužel, byla to moje chyba. I tak je ale jedenácté místo super.“

Veronika Vítková třímala český prapor opět nejvýše

 

Výsledky – sprinty – VIII. kolo SP 2017/2018

OSLO – HOLMEKOLLEN – výsledky sprintu žen na 7,5 km

OSLO – HOLMEKOLLEN – analytické výsledky sprintu žen na 7,5 km

OSLO – HOLMEKOLLEN – průběžné pořadí Světového poháru žen po 18 z 22 závodů

 

OSLO – HOLMEKOLLEN – výsledky sprintu mužů na 10 km

OSLO – HOLMEKOLLEN – analytické výsledky sprintu mužů na 10 km

OSLO – HOLMEKOLLEN – průběžné pořadí Světového poháru mužů po 18 z 22 závodů

         

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík