Ondřej Rybář nebude nadále působit v roli šéftrenéra reprezentace

22. března, 2018

Ondřej Rybář v následujících týdnech naplní slova, která vyřkl už po úspěšných olympijských hrách v Soči 2014. Poté až skončí, vyhodnotí a uzavře sezónu 2017/2018, opustí roli šéftrenéra české reprezentace. “Vidím, jak moji kluci rostou, rostou velmi rychle a cítím, že mi trochu utíkají mezi prsty. Čas nezastavím, a proto se musím zastavit sám. Dále už nejsem schopný cestovat po světě v rozsahu předchozích let. Nastal čas, abych se věnoval rodině. Zaslouží si to,“ vysvětluje Ondřej Rybář.

Co bude dále? Co bude s ním i s pozicí šéftrenéra? „To je otázka, kterou nyní se šéfem svazu Jiřím Hamzou řešíme. Není to v tuto chvíli zdaleka uzavřené. Dalšímu působení u Českého biatlonu se určitě nebráním. Biatlon mám hluboko v srdci. Jen vím, že moje stávající pozice už to nebude. Zásadní však pro mě při rozhodování bude skloubení práce s potřebami rodiny.“

V Budíkově na jižních svazích Ještědu vychovávají s manželkou Petrou syny Víta a Jiřího. Tam Ondřej Rybář nachází svůj klid… “To vše jsou důvody, proč už svoji funkci nemůžu dále zastávat. Jeden z kluků je ve třetí třídě a druhý půjde do první, takže je ideální čas na výchovu doma, pokud už není spíše malinko pozdě,” povzdychne si odstupující šéftrenér.

Řídit přípravu české reprezentace z pozice šéftrenéra už Ondřej Rybář nebude…

Ondřej Rybář je jedním ze symbolů vzestupu českého biatlonu. Pod jeho vedením vybojovali reprezentanti během uplynulých sedmi sezón 17 medailí z vrcholných akcí. Navíc ta osmnáctá je zřejmě na cestě (bronz štafet žen ze ZOH 2014). Mezi úspěchy jsou dva tituly mistrů světa (smíšená štafeta a Gabriela Koukalová ze sprintu) nebo sedm resp. osm cenných olympijských kovů. Pod jeho vedením se také Gabriela Koukalová stala celkovou vítězkou Světového poháru 2015/2016.

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík